Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

1 lipca 2022r., imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Rzeźnia kupi bydło ze skierowaniem do uboju z konieczności. Tel. 511 – 075 – 866, 518 – 879 – 043 (fak.00092/19-o-i)

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677 (fak.00003/19-o-i)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Księga Imion

 A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   W   V   X   Y   Z 

Imiona zaczynającę się od litery "D"


Dagmara

imię skandynawskie w tłumaczeniu sławny dzień. Dagmara to osoba niezwykle optymistycznie nastawiona do życia. Jest zapaloną poszukiwaczką przygód. Nie znosi nudy i bezczynności. Namiętnie uprawia sport. Często przejawia talenty humanistyczne i zdolności manualne. Stać ją na wiele a jej pewność siebie wzbudza uznanie i podziw. Chętnie udziela się towarzysko, wyróżnia się świetnym poczuciem humoru. Nieustannie kręci się wokół niej kilku wielbicieli, często ulega porywom zachwytu i fascynacji. Często zakochuje się , jest bardzo impulsywna, kocha i nienawidzi z jednakową siłą.


Daniela

odpowiedzialna, pełna zaradności, dobry gospodarz i organizator. Potrafi ująć innych i prowadzić do końca podjęte dzieło. Posiada wiele inicjatyw, które konsekwentnie realizuje. Nie znosi słomianego zapału, nie uznaje trudności. Szlachetna, mądra i słowna. Ma dar intuicyjnego przewidywania biegu wydarzeń. Bardziej jednak dba o swoje wygody, a mniej troszczy się o dobrobyt rodziny, wykształcenie dzieci, życie współmałżonka. Bywa, że z tego powodu spotyka się ze skrajnymi opiniami i ocenami swego charakteru i postępowania.


Danuta

kobieta o tym imieniu jest skrupulatna, wnikliwa, pracowita, o dużej kulturze osobistej. Ma dużo temperamentu i energii, która pomaga jej w sytuacjach wynikłych z dość częstego popadania w melancholijne zamyślenia. Do małżeństwa i rodziny, a także ciepła domowego, nie przywiązuje zbyt dużej wagi. Lubi poznawać tajemnice życia, także miłosnego. Jest to imię pochodzenia litewskiego.


Daria

żeńska odmiana imienia Dariusz, czyli perskich królów, którym marzył się podbój świata. Istnieje też drugie "wcielenie" tego imienia: Daria to rosyjskie zdrobnienie od Doroty. Jest obdarzona dużą wewnętrzną swobodą, niezależnością, odwagą. Daje rozmach w snuciu planów i śmiałość przy wprowadzaniu ich w życie. Dużo osiąga i lubi być hojna.


Diana

imię rzymskiej bogini łowców, księżyca, lasów, opiekunki zwierząt, a także płodności. W Polsce zaczęto je nadawać na początku XIX wieku z modą na imiona klasyczne. Dość rzadkie, częstsze na Śląsku, niż w innych regionach kraju.


Dominika

z reguły oznacza kobietę „z klasą", budzącą sympatię, o bardzo silnym charakterze. Posiada męską umiejętność rządzenia. Jest obiektywna i pewna siebie. Wierna przyjaciółka dla kobiet i dla mężczyzn. Dobrze radzi sobie w interesach. Jest kobietą o bogatej inteligencji, często zaborcza.


Dorota

charakter nierówny, wybuchowy, skłonny do zajmowania stanowiska wręcz skrajnego. Posiada umysł badawczy, w zasadzie wszechstronny. Lubi zmiany w życiu, kocha przyjaciół i podróże i łatwo przystosowuje się do nowych warunków.Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Sprzedam M-5, 80 m2, 1 piętro w Kolnie. Tel. 600 – 343 – 819 (fak/sms)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek