Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

15 lipca 2024r., imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677 (fak.00003/19-o-i)

...wejdź do działu

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Same, Landini, Massey Ferguson, Renault, Foton, Farmtrac, Deutz Fahr, John Deere itd. każdy stan oraz prasy, belarki Sipma, Warfama, Carraro, Gallignani itd. Gotówka od ręki. Dzwoń, pisz. Tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

Twój przebój


Wyślij swój przebój


Posłuchaj:

Masters - Szukam dziewczyny (Official Video)

Masters - Serce do koperty (Official Video)

kazik kordula - bez miłości

Imagine - cover Alicja Weydmann

Silent words [original song] by Alice

Czerwone Gitary- Jest taki dzień (Navidad,Carol,)

Adwent - Oczekiwanie na narodziny Jezusa

Beata Zawadzka Łacheta, Leszek Mańkowski - Hymn paralotniowy

Arkadiusz Kawalec - Wesołe nutki na akordeon

Gienek Loska - "Rozmowa z duszą"

CZEREMSZYNA - Tycha woda

CZEREMSZYNA - Na wulicy mokro

Kabaret Potem - Idzie wiosna

Małyszowi: Śpiewamy dla Ciebie

Vexel - "Szczęścia chwile"

Paweł Jesionowski z zespołem Masters. "Droga do gwiazd"

Magda Band. Magia


Joanna Zawłocka

Joanna pochodzi z Łomży. Jest studentką filologii polskiej na KUL, wokalistką lubelskiego zespołu Miąższ. Zaczynała w Grupie Wokalnej Emdek MDK w Łomży. Już wówczas dała się zauważyć i zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie „Kontaktów” Człowiek Sukcesu 2008 w dziedzinie kultury. Podczas gali dała krótki recital, gorąco przyjęty przez laureatów Plebiscytu i publiczność.

W lipcu Joanna z Miąższem wystąpiła w tegorocznej edycji prestiżowego Open'er Festival w Gdyni.

Miąższ, jak sami o sobie mówią, jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty, takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp. Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim wymykająca się definicjom, co potwierdza wydany w marcu debiutancki album. Aby się o tym przekonać, posłuchajcie niezwykłej piosenki Łodondi.


Kawalec

„Dwanaście dni graliśmy w Sztokholmie naprzeciw pałacu króla Gustawa, gdy poślubił Sylwię. Miał wtedy 30 lat. I tak samo graliśmy na 50 urodziny króla”, opowiada Arkadiusz Kawalec z Nowodworów pod Ciechanowcem.

Miał 24 lata, gdy trafił do orkiestry cyrkowej króla Szwecji.

Niedawno nagrał płytę „Wesołe nutki na akordeon”.


„Czeremszyna”

To jeden z ciekawszych w Polsce zespołów inspirujących się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim. Powstał w listopadzie 1993 z inicjatywy Barbary Kuzub-Samosiuk w Czeremsze, gminnej miejscowości koło Hajnówki. Obecnie „Czeremszyna” liczy 9 osób, a na instrumentarium zespołu składa się: akordeon, gitara, mandolina, skrzypce, bałałajka basowa, sopiłki, fujara słowacka, perkusja, instrumenty perkusyjne. Czeremszyna wydała 5 płyt, koncertowała w wielu miastach Polski oraz we Włoszech, Niemczech, Francji, w Szwecji, Belgii, Holandii, na Łotwie i Litwie. Była gościem wielu programów telewizyjnych: Swojskie klimaty, Hulaj dusza, U siebie, Tydzień, Nuty dla zakochanych, MTB, Kawa czy herbata, Animals.


Vexel

Debiutancka płyta grupy „Wierzysz, wierzysz” ukazała się we wrześniu 1998 roku. Pochodzące z niej utwory zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów stacji telewizyjnych i radiowych. Rok 2002 przyniósł kolejny materiał pt. "Stop stop". Z tej płyty pochodzą tytułowy „Stop stop”, „Znów jesteśmy sami”, „Męski świat”. W 2008 roku wydana została płyta „Gorące ciała”. Dwa lata później, w listopadzie 2010 „Ola Li Ola La” na której zadebiutowała nowa wokalistka grupy. 8 marca b.r. Beata Siemieniuk-Łapińska odeszła ze składu koncertowego grupy, z zespołem współpracuje jedynie na imprezach okolicznościowych.

Nowe brzmienia i wyjątkowy charakter utworów sprawia, że są coraz lepsze i naprawdę warto je mieć w swoich domowych płytotekach. Dewiza grupy Vexel: muzyka powinna łączyć, a nie dzielić, czyli każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie. I taka właśnie będzie najnowsza płyta której premiera zaplanowana jest na maj/czerwiec 2011; przebojowa, po trosze dansowa, po trosze melancholijna, elektryzująca i zachęcająca brzmieniem do wizyt na koncertach.


Mega Paweł!

Paweł Jesionowski z zespołem Masters z Zambrowa, nie jest twórcą tylko megaprzeboju „Żono moja”. Przekonuje o tym choćby „Podróż do gwiazd”. Paweł po raz pierwszy wystąpił w Łomży na Starym Rynku w otoczeniu laureatek Plebiscytu „Kontaktów” Miss Lata we wrześniu 2010 r. (na zdjęciu), uświetniając na nasze zaproszenie otwarcie XI Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego.


Samorodek

Magda z córeczką Gabrysią

Pewnego razu poszła na wesele znajomych. Gdy zespół weselny zrobił sobie przerwę, dorwała się do mikrofonu i zaśpiewała... Po pewnym czasie zadzwonił do niej Marek Kłosiński z Zambrowa, menedżer zespołu, którego występ na weselu urozmaiciła swoim. Marek promuje samorodne talenty muzyczne i wokalne. Zaproponował współpracę! Stworzył dla niej zespół Magda Band!

Magda na co dzień jest pomocą stomatologiczną w gabinecie dentystycznym na ul. Polowej w Łomży. Swojej pasji oddaje się po godzinach i w weekendy. Droga do piosenkarskiego sukcesu osoby obdarzonej słuchem absolutnym i pięknym głosem, lecz bez wykształcenia muzycznego, wiedzie przez śpiewanie coverów, czyli znanych przebojów w nowych aranżacjach i interpreteacjach na festynach, uroczystościach i weselach. Tam samouk ćwiczy głos i zdobywa doświadczenie estradowe. Wymaga to ogromnej pracy, samozaparcia, a nawet poświęcenia. Jej mąż Dawid studiuje wokalistykę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Nabywana przez niego wiedza i doświadczenie Magdy sprawiły, że zaczynają tworzyć własne piosenki.

Magda po raz pierwszy w Łomży Magda ze swoim zespołem wystąpiła na Starym Rynku, uświetniając na zaproszenie „Kontaktów” otwarcie XI Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego we wrześniu 2010.

Anna Dylewska


Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Sprzedam M-5, 80 m2, 1 piętro w Kolnie. Tel. 600 – 343 – 819 (fak/sms)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek