Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

23 lutego 2024r., imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Twój przebój


Wyślij swój przebój


Posłuchaj:

Masters - Szukam dziewczyny (Official Video)

Masters - Serce do koperty (Official Video)

kazik kordula - bez miłości

Imagine - cover Alicja Weydmann

Silent words [original song] by Alice

Czerwone Gitary- Jest taki dzień (Navidad,Carol,)

Adwent - Oczekiwanie na narodziny Jezusa

Beata Zawadzka Łacheta, Leszek Mańkowski - Hymn paralotniowy

Arkadiusz Kawalec - Wesołe nutki na akordeon

Gienek Loska - "Rozmowa z duszą"

CZEREMSZYNA - Tycha woda

CZEREMSZYNA - Na wulicy mokro

Kabaret Potem - Idzie wiosna

Małyszowi: Śpiewamy dla Ciebie

Vexel - "Szczęścia chwile"

Paweł Jesionowski z zespołem Masters. "Droga do gwiazd"

Magda Band. Magia


Joanna Zawłocka

Joanna pochodzi z Łomży. Jest studentką filologii polskiej na KUL, wokalistką lubelskiego zespołu Miąższ. Zaczynała w Grupie Wokalnej Emdek MDK w Łomży. Już wówczas dała się zauważyć i zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie „Kontaktów” Człowiek Sukcesu 2008 w dziedzinie kultury. Podczas gali dała krótki recital, gorąco przyjęty przez laureatów Plebiscytu i publiczność.

W lipcu Joanna z Miąższem wystąpiła w tegorocznej edycji prestiżowego Open'er Festival w Gdyni.

Miąższ, jak sami o sobie mówią, jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty, takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp. Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim wymykająca się definicjom, co potwierdza wydany w marcu debiutancki album. Aby się o tym przekonać, posłuchajcie niezwykłej piosenki Łodondi.


Kawalec

„Dwanaście dni graliśmy w Sztokholmie naprzeciw pałacu króla Gustawa, gdy poślubił Sylwię. Miał wtedy 30 lat. I tak samo graliśmy na 50 urodziny króla”, opowiada Arkadiusz Kawalec z Nowodworów pod Ciechanowcem.

Miał 24 lata, gdy trafił do orkiestry cyrkowej króla Szwecji.

Niedawno nagrał płytę „Wesołe nutki na akordeon”.


„Czeremszyna”

To jeden z ciekawszych w Polsce zespołów inspirujących się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim. Powstał w listopadzie 1993 z inicjatywy Barbary Kuzub-Samosiuk w Czeremsze, gminnej miejscowości koło Hajnówki. Obecnie „Czeremszyna” liczy 9 osób, a na instrumentarium zespołu składa się: akordeon, gitara, mandolina, skrzypce, bałałajka basowa, sopiłki, fujara słowacka, perkusja, instrumenty perkusyjne. Czeremszyna wydała 5 płyt, koncertowała w wielu miastach Polski oraz we Włoszech, Niemczech, Francji, w Szwecji, Belgii, Holandii, na Łotwie i Litwie. Była gościem wielu programów telewizyjnych: Swojskie klimaty, Hulaj dusza, U siebie, Tydzień, Nuty dla zakochanych, MTB, Kawa czy herbata, Animals.


Vexel

Debiutancka płyta grupy „Wierzysz, wierzysz” ukazała się we wrześniu 1998 roku. Pochodzące z niej utwory zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów stacji telewizyjnych i radiowych. Rok 2002 przyniósł kolejny materiał pt. "Stop stop". Z tej płyty pochodzą tytułowy „Stop stop”, „Znów jesteśmy sami”, „Męski świat”. W 2008 roku wydana została płyta „Gorące ciała”. Dwa lata później, w listopadzie 2010 „Ola Li Ola La” na której zadebiutowała nowa wokalistka grupy. 8 marca b.r. Beata Siemieniuk-Łapińska odeszła ze składu koncertowego grupy, z zespołem współpracuje jedynie na imprezach okolicznościowych.

Nowe brzmienia i wyjątkowy charakter utworów sprawia, że są coraz lepsze i naprawdę warto je mieć w swoich domowych płytotekach. Dewiza grupy Vexel: muzyka powinna łączyć, a nie dzielić, czyli każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie. I taka właśnie będzie najnowsza płyta której premiera zaplanowana jest na maj/czerwiec 2011; przebojowa, po trosze dansowa, po trosze melancholijna, elektryzująca i zachęcająca brzmieniem do wizyt na koncertach.


Mega Paweł!

Paweł Jesionowski z zespołem Masters z Zambrowa, nie jest twórcą tylko megaprzeboju „Żono moja”. Przekonuje o tym choćby „Podróż do gwiazd”. Paweł po raz pierwszy wystąpił w Łomży na Starym Rynku w otoczeniu laureatek Plebiscytu „Kontaktów” Miss Lata we wrześniu 2010 r. (na zdjęciu), uświetniając na nasze zaproszenie otwarcie XI Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego.


Samorodek

Magda z córeczką Gabrysią

Pewnego razu poszła na wesele znajomych. Gdy zespół weselny zrobił sobie przerwę, dorwała się do mikrofonu i zaśpiewała... Po pewnym czasie zadzwonił do niej Marek Kłosiński z Zambrowa, menedżer zespołu, którego występ na weselu urozmaiciła swoim. Marek promuje samorodne talenty muzyczne i wokalne. Zaproponował współpracę! Stworzył dla niej zespół Magda Band!

Magda na co dzień jest pomocą stomatologiczną w gabinecie dentystycznym na ul. Polowej w Łomży. Swojej pasji oddaje się po godzinach i w weekendy. Droga do piosenkarskiego sukcesu osoby obdarzonej słuchem absolutnym i pięknym głosem, lecz bez wykształcenia muzycznego, wiedzie przez śpiewanie coverów, czyli znanych przebojów w nowych aranżacjach i interpreteacjach na festynach, uroczystościach i weselach. Tam samouk ćwiczy głos i zdobywa doświadczenie estradowe. Wymaga to ogromnej pracy, samozaparcia, a nawet poświęcenia. Jej mąż Dawid studiuje wokalistykę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Nabywana przez niego wiedza i doświadczenie Magdy sprawiły, że zaczynają tworzyć własne piosenki.

Magda po raz pierwszy w Łomży Magda ze swoim zespołem wystąpiła na Starym Rynku, uświetniając na zaproszenie „Kontaktów” otwarcie XI Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego we wrześniu 2010.

Anna Dylewska


Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Rzeźnia kupi bydło ze skierowaniem do uboju z konieczności. Tel. 511 – 075 – 866, 518 – 879 – 043 (fak.00092/19-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Sprzedam pola i łąki, kawałek lasu – 3,29 ha. Tel. (86) 217 – 92 – 34 lub 518 – 273 – 277 (p-001038-o-i)

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677 (fak.00003/19-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek