Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

1 lipca 2022r., imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00002/19-o-i)

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Księga Imion

 A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   W   V   X   Y   Z 

Imiona zaczynającę się od litery "M"


Magdalena

wrażliwa i wyczulona na subtelne sygnały, których większość ludzi nie dostrzega. Jednocześnie jednak nie ulega złudzeniom, ma dar jasnego widzenia rzeczywistości oraz, co rzadko idzie to w parze, niewątpliwy życiowy spryt. Dąży do tego, żeby poznać życie w całej pełni; pociągają ją zarówno rzeczy wzniosłe, jak poezja, sztuka i filozofia, ale też rywalizacja, pieniądze i seks. Oddaje się jednemu i drugiemu, nie dzieląc swojego życia na osobne szufladki. Silnie działa na mężczyzn, choć wcale nie jest pięknością z okładki. Małżeństwo i dom raczej nie są dla niej celem samym w sobie, bo celem jest życie na wysokich obrotach. Takiej kobiecie trzeba umieć sprostać!


Maja

spokojna, rozsądna, prostolinijna, sprawiedliwa, subtelna, postępującą intuicyjnie, zgodnie ze wszystkimi regułami prawdy. Zna doskonale naturę ludzką oraz różne charaktery. Szybko podejmuje decyzje, które w zasadzie są trafne. Nigdy nie zmienia raz danego słowa. Ponosi pełną odpowiedzialność za rodzinę i dom. Lubi dzieci. Męża traktuje jako głowę domu, która musi zapewnić rodzinie warunki materialne.


Malwina

pełna uroku osobistego i o gorącym temperamencie. Swoimi względami obdarza jednak jedynie mężczyznę, którego mocno kocha. Jej radość życia i umiejętność cieszenia się chwilą sprawiają, że wokół niej zawsze jest pełno ludzi, lubiących spędzać z nią czas. Ceni spokój w gronie rodzinnym, ale nie wyobraża sobie życia bez wyjazdów na łono natury i romantycznych kolacji w przytulnych knajpkach.


Marcelina

pełna wdzięku i o dużym temperamencie. Lubi błyszczeć w towarzystwie, być inspiratorem spektakularnych wydarzeń. Ma ogromną wyobraźnię i wrażliwość, co czyni z niej doskonałego mediatora w sprawach delikatnych i wymagających taktu. Nie umie gniewać się zbyt długo, zbyt ceni przyjaźń i...dobrą zabawę.


Maria

pociąga ją wszystko, co tajemnicze. Ma rozwiniętą intuicję, która często rodzi nieufność i podejrzliwość wobec otoczenia. Jest wnikliwa i stara się zawsze dotrzeć do istoty problemu. Nie znosi bylejakości i prowizorki. Choć do życiowych zadań podchodzi w sposób perfekcyjny, innym stawia wyższe wymagania, niż sobie. Ceni wysoką jakość życia, także w sensie materialnym, nie pozwala się jednak "wciągnąć" w wyścig po pieniądze.


Marlena

nigdy nie załamuje rąk i nie wzdycha do księżyca. Przeciwnie, bywa dzielna i śmiało idzie do przodu.


Marta

niezależna, o ciekawej osobowości. Uparcie dąrzy do celu. Osiąga sukcesy dość szybko. Zwalcza wszelkie przeszkody. Spełnia się zwykle w praktycznym zawodzie, w którym może być użyteczna dla innych. Można zaufać jej zdrowemu rozsądkowi. Potrafi sobie narzucić dyscyplinę. Dobrze się sprawdza w trudnych warunkach, kiedy trzeba sobie radzić w życiu przy pomocy skromnych środków. Umie zrozumieć ludzka niedolę i podnieść na duchu. W miłości jest wierna.


Martyna

subtelna, o nieprzeciętnej intuicji, szybkiej i trafnej decyzji, dobry znawca ludzkiej natury. Dąży do wszechstronnego wykształcenia. Lubi przyrodę i dobre filmy, jak również nowoczesne ubiory. Nie znosi, aby jej rozkazywano.


Marzena

żyją zwykle nieco na uboczu, z dala od światowego gwaru; zachowuje się tak, jakby chroniła swoją intymność i odrębność przed wścibskim okiem. Ma mnóstwo ulubionych zakątków, pamiątek, melodii, drobiazgów szczegółów, które pobudzają jej fantazję, choć dla innych mogą być bez znaczenia.


Matylda

kieruje się w życiu raczej intuicją, a nie praktyką, czy wiedzą. Szlachetna, kulturalna, subtelna, ceni sztukę, pełną gamę życiowych kolorów. Ubiera się gustownie i tak, by zwracać na siebie uwagę. Potrafi stworzyć zgodną i harmonijną rodzinę. Pstępowaniem łagodzi kontrasty i unika konfliktów.


Milena

skryta, woli pisać pamiętniki, zamiast plotkować o swoich problemach z przyjaciółkami. Jest kobietą wyzwoloną, emancypantką, która nie lubi, gdy ktoś traktuje ją jako kruchą, potrzebującą wsparcia istotę. Wspaniała, wyrozumiała matka, dbająca o przyjacielski kontakt ze swoimi dziećmi. Zawsze szuka możliwości realizacji swoich zainteresowań i marzeń.


Monika

w języku greckim jest słowo „monos”, czyli "jedyna", ale nie ma pewności, czy Monika to imię greckie. Niewątpliwie jednak kobieta o tym imieniu jest zgodna, łagodna, skora do kompromisu i troszcząca się o innych. Imię Monika naładowane jest dobrocią, oddaniem i chęcią przychylenia nieba innym. Moniki cenią też spokój i wygody. Główną sprawą w ich życiu jest dom, który potrafią wypełnić i przystroić masą pięknych drobiazgów. Mają większy talent do wydawania pieniędzy, aniżeli do zarabiania. Zgodnie z magią swojego imienia, najlepiej się czują w bezpiecznym cieniu silniejszej osobowości, męża lub kochanka. Nie mają nic przeciw temu, aby ich wybrany chodził z głową w chmurach lub też bujał w obłokach. Gdy cierpi i popada w depresję, okazują się psychicznie silniejsze od niego i potrafią go podźwignąć z upadku. W dojrzałym wieku przenoszą to na dorastających synów, rzadziej córki.Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Rzeźnia kupi bydło ze skierowaniem do uboju z konieczności. Tel. 511 – 075 – 866, 518 – 879 – 043 (fak.00092/19-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam siedlisko 0,60 ha z domem, ogrodem i stawem. Tel. 600 – 343 – 819 (fak/sms)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek