Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

25 kwietnia 2024r., imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00002/19-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Księga Imion

 A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   W   V   X   Y   Z 

Imiona zaczynającę się od litery "B"


Barbara

ciekawa osobowość, uczuciowa, spokojna. Typ kobiety niezależnej, pewnej siebie i do perfekcji szlachetnej. Zawsze pozostaje lojalna wobec przełożonych, wierna życiowym zasadom, ciągle poszukująca dobrych rozwiązań trudnych spraw życiowych. Lubi wygody, ale i podróże. Jest wzorową matką i dobrą przyjaciółką męża. Bardzo wrażliwa na krzywdę ludzką.


Beata

poważna, troskliwa. Czasem lubi rozkazywać, ale potrafi słuchać. W życiu kieruje się głównie uczuciem. Ma duży temperament. Uwielbia przyrodę i dalekie podróże, ale choć dosyć często przebywa poza domem, jest dobrą matką.


Berenika

dobra, zaradna i godna najwyższego zaufania. Altruistka, służy pomocą innym. Potrafi dawać przykład, jak należy radzić sobie w życiu. Swoje dzieci uczy przez pracę. Religijna, w przekonaniach bywa konserwatywna. Posiada zamiłowania do sztuki, lubi przyrodę, lubi czytać.


Bernadeta

imię pochodzenia francuskiego. Kobiety o tym imieniu są szlachetne, wrażliwe na troski innych. Religine, ze skłonnościami do ascetyzmu. Mają wyostrzone poczucie odpowiedzialności. Wrażliwe na sztukę. Niezbyt chętnie wychodzące za mąż, ceniące osobistą wolność.


Bogumiła

Jest to imię na wskroś słowiańskie, a znaczy, że osoba o tym imieniu "jest Bogu miła". Kobieta o tym imieniu jest szczęśliwa, gdy ma sporo odpowiedzialnej pracy. Kierowania tą pracą nigdy nie lubi dzielić z mężczyzną, bowiem jest szczęśliwa, gdy do sukcesu dochodzi własnym sposobem. W zasadzie jest tolerancyjna, lojalna wobec przyjaciół, życzliwa dla znajomych. Jest skryta, pewna siebie, niezależna, wymagająca wobec swoich współpracowników. Ma nieraz trudności na skutek swej kłótliwej natury. Z tych opresji wychodzi bez szwanku.


Bogusława

szczera, ambitna i pracowita, posiadająca wrażliwą naturę oraz bardzo rozwinięte uczucie altruizmu. Stara się być całkowicie oddana rodzinie. Chętnie poświęca się zawodowi nauczycielskiemu. Przez całe życie pracuje nad sobą, doskonali swoje metody pedagogiczne oraz uzdolnienia pisarskie. Posiadając także odrobinę satyrycznego spojrzenia na świat, próbuje swoich sił na estradzie, ale z miernym powodzeniem. Lubi podróże i przygody. Jest prawdomówna, ceniąca towarzystwo, które starannie dobiera.


Bożena

imię słowiańskie, do polszczyzny przejęte z czeskiego, pierwotnie znaczyło „obdarowana” lub „błogosławiona” przez Boga. Dawniej uważano je też za czeski odpowiednik takich imion chrześcijańskich, jak Benedykta, Beatrycze, Beata. W polskich źródłach średniowiecznych występuje od XIII w. jako Bożana oraz Bożechna i nie można wykluczyć, że są to zdrobnienia od dwuczłonowych imion żeńskich typu Bogumiła, Bogusława. Występuje też niekiedy jako Bożenna. Kobieta o tym imieniu lubi być rozpieszczana i prowadzona przez życie. Kiedy jednak znajdzie się w trudnej sytuacji, potrafi sama sobie świetnie poradzić. W stosunku do mężczyzn jest wybredna. Kocha dzieci, ale nie lubi zajmować się domem.


Brygida

z staroceltyckiego oznacza siłę, męstwo i cnotę. Kobieta z tym imieniem jest dużego umysłu, poważnego krytycyzmu w stosunku do zjawisk obok niej. Bywa przewrotna, ale i wrażliwa na sytuację otoczenia. Potrafi szybko poznać charaktery ludzkie, ale zbyt często daje się ponieść emocjom i wtedy nie panuje nad sobą. W chwilach ważkich jest stanowcza. Ceni bardzo zmiany i podróże, podczas których z rezerwą odnosi się do zawierania znajomości. Po wyjściu za mąż, jest wierna.Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Sprzedam pola i łąki, kawałek lasu – 3,29 ha. Tel. (86) 217 – 92 – 34 lub 518 – 273 – 277 (p-001038-o-i)

...wejdź do działu

Rzeźnia kupi bydło ze skierowaniem do uboju z konieczności. Tel. 511 – 075 – 866, 518 – 879 – 043 (fak.00092/19-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00080/19-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek