Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

28 lipca 2017r., imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Samotnego, kat. B do prac administracyjnych, remontowych, na dojazdowe pobyty ew. stałe zakwaterowanie, pensjonat k/ Płońska i wyjazdy do W-wy, tel. 512 – 891 – 941 (fak/sms)

...wejdź do działu

Sprzedam tanio tokarkę i frezarkę do metalu, tel. 799 – 798 – 801 (p-000572-o-i)

...wejdź do działu

Wynajmę lokal 65 m2, przy Al. Legionów 2B, tel. 509 – 821 – 660 (p-000566-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Sonda

Czy jesteś za likwidacją gimnazjów?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Na gorąco

Dekalog

I

Słowo o srebrnikach

Patrzę: ojciec. Matka. I siostra. I dwaj bracia.

Z całego rodu Kaczyńskich zostałem tylko ja. Wikary Józef Kaczyński. Bo Bóg zesłał mnie na parafię oddaloną kilka kilometrów od Krasewa.

Poza mną całe Krasowo Częstki, starcy i dzieci, wdowy i panny, wybici przez Niemców!

Żal miałem ogromny. Boże! Boże! Zapłakałem. Ale zwątpienie we mnie nie powstało nawet przez moment. „Myśli moje, to nie myśli wasze”, rzekł Pan.

Przed kaźnią wzięli z Krasowa człowieka na roboty do Niemiec. U najbliższych rozpacz. Zginęli ci w rozpaczy. On wrócił cały i zdrowy. „Nie rozumiesz, ale zrozumiesz z czasem”, mówił Pan. Zrozumiałem: są inni, którzy żyją. Spowiadam ich, chrzczę, chowam, łączę stułą... I nigdy nie spotkałem takiego, co odszedł naprawdę od wiary. Zaparł się z wierzchu, dla pieniędzy. Ale co było w nim? Dziecko mu chrzciłem. Do komunii przyjmowałem. Skrycie. Do niewiary nie da się zmusić. Do dwulicowości, zakłamania, fałszu, tak.

Przypowieść o szczaniu

To było prawie trzydzieści lat temu. Uciekłem stąd. Z tego błota, gnoju, zapyziałości. Po paru miesiącach świat był mój: forsa za robotę, forsa za nadgodziny, forsa za fuchę. Dziewczyny nie wychodziły z hotelowego wyra. Po niedzieli butelki po wódce leciały do zsypu przez kwadrans. Mieszkałem z chłopakiem spod Suwałk. Wieczorem paciorek, w święto garnitur i kościółek. Któregoś ranka obudziły mnie krzyki, bieganie, sygnał pogotowia. Znaleźli go. Na piasku, w łaźni. Wisiał z godzinę, nie było szans...

(Tekst powstał po długiej rozmowie o Dekalogu z ks. Józefem Kaczyńskim w roku 2000. Przypowieści z ludzkich historii, zebranych w reporterskich wędrówkach).

Władysław Tocki

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty od czwartku, 13 kwietniaZdjęcie z konkursu

Filmy (101)

Sprzedam dom w Łomży, tel. 602 – 766 – 694 (p-000570-o-i)

...wejdź do działu

Wykopy, plantowanie, tel. 602 – 554 – 909 (fak.00162/17-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam 2 ha we wsi Skarżyn Stary, d. asfaltowa, media, rolna/ budowlana, łąka (70%), uprawa, drzewa i woda, tel. 603 652 369 (fak.00189/2017-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek