Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

5 marca 2015r., imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Trudne kredyty bankowe (gotówkowe/konsolidacyjne, hipoteczne, firmowe, dla rolników), również z komornikiem lub bez zdolności. Tel. 605-910-608

...wejdź do działu

Poznam. Kawaler. 39. Lat. Pozna. Pannę do związku. Tel. 530 – 227 – 732 (fak/sms)

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677. (fak..06/15 -o-i)

...wejdź do działu

Wystawię automaty do gier do istniejących sklepów, barow, restauracji, stacji benzynowych, atrakcyjne warunki współpracy-zapraszam, tel. 732 – 310 – 669 (fak/sms)

...wejdź do działu

Zambrów

Najlepsi z Żubrem

Paweł Jasionowski

Żubry to doroczne nagrody burmistrza Zambrowa.

Złotym Żubrem za działalność społeczną i charytatywną nagrodzona została Dorota Chicheł z Oddziału Dziecięcego Powiatowego Szpitala w Zambrowie. Za twórczość i upowszechnianie kultury otrzymali je: Teatr Form Różnych oraz Oddział Powiatowy OSP w Zambrowie. Inwestorem roku została firma „Monolit” Michała Godlewskiego. Stowarzyszenie Sportowe Rekord Zambrów otrzymało Żubra za upowszechnianie kultury fizycznej. Nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 5 Barbara Krajewska (34 lata w zawodzie) zdobyła Żubra i tytuł najlepszego nauczyciela. Najlepszymi uczniami zostali: Julia Gałązka (Szkoła Podstawowa nr 5), Joanna Wdziękońska (absolwentka MG1 ) i Eliza Kalata (Zespół Szkół Ogólnokształcących). Kapitan drużyny piłki koszykowej i piłki nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 3 Ania Gołębiewska zdobyła Żubra jako najlepszy sportowiec. Za najlepsze wydarzenie kulturalno-społeczne Kapituła Nagrody uznała Szlachetną Paczkę, zorganizowaną przez Szkolny Klub Wolontariatu „Silni Razem” przy Zespole Szkół Nr 1.

Galę wręczania Żubrów uświetnił koncert Anny Wyszkoni i Pawła Jasionowskiego z zespołem Masters.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Wsparcie wśród swoich, Smaczne talerze, Nowy radny, Likwidacja związku, Jak skrócić kolejkę do lekarza, Sesja w Szumowie. Kliknij tutaj


Pomagajmy swoim

„Kacper i Dawid sami stoją. Przy pomocy, przejdą kilka kroków. I mówią pierwsze słowa. Ich osiągnięcia są efektem systematycznej rehabilitacji”, mówi Milena Zaręba z Zambrowa.

Jest samotną matką trojga dzieci: ośmioletniej Julki i niepełnosprawnych od urodzenia bliźniąt Kacpra i Dawida. Dzięki wielkiej życzliwości władz Zambrowa i Czytelników „Kontaktów”, mieszka w mieszkaniu komunalnym, w remoncie którego pomogli wrażliwi ludzie, dzieci mają materace do ćwiczeń, są pod stałą opieką Stowarzyszenia „Szansa” i lekarzy.

Kacper ma wrodzoną wadę serca (otwór w sercu i tętniaka). Właśnie wrócił z mamą z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie po kilkudniowych badaniach. W marcu będzie miał operację. Wyjazd do Centrum, to wielki wysiłek. Milena Zaręba pojechała z nim autobusem. W Warszawie przesiadła się na autobus do Międzylesia. Kacper nie chodzi, waży 15 kilogramów. Jej mama w tym czasie opiekowała się w Zambrowie Dawidem i Julką.

Obaj synowie mają problemy gastrologiczne. Jeździ z nimi do kliniki w Białymstoku. Chłopcy są przedszkolakami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu. Tu korzystają z rehabilitacji. Poza tym raz w tygodniu mają zajęcia rehabilitacyjne w Łomży.

„Pamiętajmy o nich przy rozliczeniu podatku”, prosi prezes „Szansy” Teresa Szumowska.

12 025 061 zł z jednego 1 proc. swojego podatku przekazało przy ubiegłorocznych rozliczeniach 298 814 mieszkańców Podlaskiego organizacjom pożytku publicznego.„Mieszkańcy naszego regionu wspaniale zdali egzamin ze społecznej wrażliwości. Ten jeden procent podatku to sto procent życzliwości i za to bardzo dziękuję. Wiem, że organizacje pożytku publicznego każdą złotówkę dobrze wykorzystają”, mówił w ubiegłym roku wojewoda podlaski Maciej Żywno.

Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000042927, Nr konta: PKO BP O/Zambrów 75 1020 1332 0000 1002 0028 1212).

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty. Ponadto: Radosne listy, Alkomat dla każdego, Droga opieka, Do logopedy za darmo, Koncert Walentynkowy. Kliknij tutaj


Z pamiętnika starego piernika

(...)

Ciągu dalszego „stary pierniczek” raczej nie napisze. „Pamiętniczek” dostał się w ręce „pani” i poszedł w ogień za „szkalowanie” jej rodziny. Paleniu na osiedlu domów jednorodzinnych w Zambrowie towarzyszył ciężki wzajemny ostrzał słowny na najwyższych tonach. Fragmenty, z pomocą autora, odtworzyła

Joanna Radoń

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Ile zarabiają radni?, Jak żyć, Ferie na wsi bez nudy, Zmiana proboszcza, Sołtys z dietą, Osiemnastka Ostoi. Kliknij tutaj


Za seks z nieletnimi stracił posadę

Były już szef powiatowego sanepidu w Zambrowie Robert A. w ubiegłym tygodniu został uniewinniony w procesie „zambrowskiej seksafery”. Był piątym oskarżonym. Wcześniej uniewinnieni zostali miejscowi biznesmeni i dwaj byli policjanci, którzy uprawiali płatny seks z nieletnimi dziewczętami z domu dziecka. Wszystkie sprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami.

Sprawa lekarza Roberta A. toczyła się w odrębnie. Prokurator wnioskował o wymierzenie mu kary 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę w wysokości 6 tys. zł. Doktor został uniewinniony, bo w chwili uprawiania seksu za pieniądze z nastolatkami czyn ten nie był zabroniony przez prawo. Przestał jednak być dyrektorem powiatowego sanepidu.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: 20 mandatów za brak odblasków, Park w centrum miasta, 10 mln na inwestycje, Ferie bez nudy. Kliknij tutaj


Gwiazda zespołu Marsters w więzieniu!

Paweł Jesionowski śpiewa kolędy dla więźniów

W przeddzień Wigilii w specjalnym, dodatkowym widzeniu, którego udzielił skazanym dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze płk. Tadeusz Kaczyński, osadzeni spotkali się przy wigilijnym stole ze swoimi najbliższymi i kapelanem jednostki ks. Adamem Jabłońskim. Przy dzieleniu się opłatkiem były życzenia i łzy wzruszenia. Tradycyjne wigilijne potrawy (pierogi z grzybami i kapustą, barszcz z uszkami, śledzie) zostały przygotowane z funduszu pomocy postpenitencjarnej, który wypracowują zatrudniani więźniowie. W ramach programu „Boże Narodzenie 2014” przed światami przygotowywali ozdoby i kartki świąteczne, dekorowali oddziały i poznawali bożonarodzeniowe zwyczaje.

Zaskakująca niespodzianką był koncert kolęd w wykonaniu zespołu Masters z Zambrowa. Solista zespołu Paweł Jasionowski i jego menager Marek Kłosiński przybyli do Zakładu prosto z lotniska, po powrocie z trasy koncertowej w Ameryce, poinformował por. Dariusz Śmiechowski.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Malowany rok, Lodowisko czeka, Sesja przed Sylwestrem, Odśnieżanie pół na pół, Pod gwiazdami, Druga strona wyroku, Sekunda dobra. Kliknij tutaj


Małe Betlejem

W białym opłatku

Małe Betlejem.

Licha stajenka

Święta Rodzina

Anioł co głosi

wszystkim nowinę:

dziś świat ujrzała

Boża Dziecina.

Janusz Kulesza

Zambrów

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Solary na szkołach, Jak za dawnych czasów, Mieszkania pod choinkę, Widawska...diabłem!, Na narty, Lipscy na gwiazdkę. Kliknij tutaj


Serce dla Zuzi

Zuzia Baczewska

„W tej chwili najbardziej potrzebna jest nam modlitwa w intencji pomyślnej operacji Zuzi. W poniedziałek została przewieziona z kliniki w Białymstoku do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie za kilka dni będzie miała operację usunięcia guza”, powiedział „Kontaktom” tata Adam Baczewski z Zambrowa.

Zuzia ma 11 miesięcy, urodziła się z guzem między pośladkami wielkości męskiej pięści (potworniak niedojrzały) i niedrożnością odbytu. Od razu ze szpitala w Łomży została przewieziona do Białegostoku. Cykl chemioterapii, wyjazd do kliniki w Krakowie, leczenie lekami sprowadzonymi z Anglii. Znów powrót do szpitala w Białymstoku. Ciągła walka o życie. I nadzieja, choć lekarze orzekli, że Zuzia jest jedynym dzieckiem w kraju i prawdopodobnie w Europie z chorobą wywołaną aktywnością guza, wydzielającego hormony steroidowe.

Zuzia ma pięcioletnią siostrę Amelkę. Mama z Zuzią (jest karmiona piersią) przebywa w szpitalu, a Amelka z tatą w Zambrowie. Codziennie odprowadza ją do przedszkola i idzie do pracy w sklepie. Pomaga babcia. W niedziele i soboty jeżdżą do szpitala.

Choroba córki wiąże się z kosztami. Baczewscy proszą tylko o modlitwę. Ale dobrzy ludzie zorganizowali pomoc. Pierwszą Stowarzyszenie „Szansa”. W minioną sobotę Zakład Karny w Czerwonym Borze przekazał na aukcję „Dla Zuzi” wykonane przez osadzonych ozdoby choinkowe. Aukcję zorganizował MOK. Zebrał 1 872 zł. Właściciel myjni samochodów w Zambrowie Cezary Kulesza trzydniowy utarg (piątek - niedziela) 7 790 zł przeznaczył na leczenie Zuzi i Eryki Kaczyńskiej z Woli Zambrowskiej.

„Te święta spędzimy przy łóżku Zuzi w Warszawie, ale może następne razem w Zambrowie?”, mówi z nadzieją Adam Baczewski.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Wigilia wszystkich nie świętych, Bez starosty, Paczka dla 89 rodzin, Kasa radnych. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (87)

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Garaże blaszane - wzmocnione, bramy garażowe, kojce dla psów. Dowóz, montaż gratis! Producent 29 640 – 82 – 03, 85 733 – 52 – 11, 512 – 245 – 075 , www.robstal.pl

...wejdź do działu

SERWIS RTV, Śniadeckiego 17, (86) 218 – 00 – 01. (fak.06/14-o-i)

...wejdź do działu

PRODUCENT siatki ogrodzeniowej. Słupki, panele, bramy, SZTACHETY METALOWE. 86 216 – 22 – 27, 604 – 231 – 333 www.siatki-stal.pl (fak. 41/15-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek