Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

27 listopada 2014r., imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Sobota: Niemcy, Holandia, Belgia, DVD, 85 73 – 94 – 179, 606 – 379 – 966 (fak. 487/14-o-i)

...wejdź do działu

Usługi Remontowo – Budowlane 516 – 611 – 844 (p-000357-o-i)

...wejdź do działu

Garaże blaszane - wzmocnione, bramy garażowe, kojce dla psów. Dowóz, montaż gratis! Producent 29 640 – 82 – 03, 85 733 – 52 – 11, 512 – 245 – 075 , www.robstal.pl (fak237/14o-i)

...wejdź do działu

Mam 66 lat, mieszkam w Łomży poszukuję Pani do stałego związku tel. 508 – 545 – 398 (p-000358-o-)

...wejdź do działu

Sonda

Czy Twoim wójtem/burmistrzem został najlepszy spośród kandydatów?

  • tak
  • nie
  • nie mam zdania

Zambrów

1 000 000 wejść do Delfina!

Tak będzie wyglądać „delfinarium” Zambrowie

Pływalnia Delfin w Zambrowie (otwarta w 2002 r.) odnotowała już ponad milion wejść. Sezonowa otwiera lodowisko i boiska do siatkówki plażowej. Pływalnia przygotowuje się do rozbudowy i modernizacji, o czym poinformowali 5 listopada na konferencji prasowej kierownik Jerzy Przychodzeń i burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. Chcą wykorzystać odnawialne źródła energii oraz stworzyć odkryty teren rekreacyjny z basenami, do których ma być dostęp z basenu krytego i z zewnątrz.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: 15 lat szansy, Nowa izba dla staroci, Festiwal Bogu i Ojczyźnie, Nowe gminne, Rowery na mecie. Kliknij tutaj


Kwiaty i szopki dla dzieci

Wiesława Bańkowska (z lewej) i Barbara Wądołowska

„Cieszę się, że naszymi pracami możemy komuś pomóc” mówi Wiesława Bańkowska ze Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie.

Tworzy kwiaty i bukiety z bibuły. Ale nie zawsze miała czas na to, co lubi. Pracowała w zakładach bawełnianych, wychowywała czworo dzieci, dziesięć lat była salową w szpitalu. Teraz rozwija swoje pasje.

Barbara Wądołowska woli haftować serwetki. Jej syn Marcin robi z bibuły i koralików bukiety.

Wszystkie prace będą wystawione na grudniowej aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc chorym bliźniętom Dawidowi i Kacprowi oraz ośmiomiesięcznej Zuzi. A 12 listopada (godz. 15.30) na ten sam cel w sali Zambrowskiego Parku Przemysłowego (ul. Wojska Polskiego 27 A) odbędzie się aukcja szopek bożonarodzeniowych.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Straż w okładkach, Otwarcie Izby, Złoty uniwersytet, Rocznica Niepodległości. Kliknij tutaj


Bez wyroku w seksaferze

Nie zapadł we wtorek (28 października) w Sądzie Rejonowym w Zambrowie wyrok w sprawie lekarza Roberta A., jednego z sześciu oskarżonych w tzw. seksaferze zambrowskiej, którym Prokuratura Okręgowa w Łomży zarzuca uprawianie płatnego seksu z nieletnimi wychowankami zambrowskiego domu dziecka. Proces lekarza, który jak pozostali oskarżeni nie przyznaje się do winy, trwał 7 miesięcy. We wtorek miał zapaść wyrok, ale przewodnicząca składu orzekającego odroczyła zamknięcie postępowania dowodowego o kolejny miesiąc, prosząc prokuraturę o uzupełnienie niektórych materiałów z akt sprawy.

Pozostałych pięciu oskarżonych jest sądzonych w Sądzie Rejonowym w Łomży. Procesy odbywają się z wyłączeniem jawności. (ann)

Ponadto w wydaniu papierowy i e-kontakty: Ból w kamieniu, Jesteśmy razem, Eksponat z szabru, Szpital coraz większy, Tartan w Rutkach, Azbest z dachów, Oszczędna gmina. Kliknij tutaj


Gorący fotel władzy

Ostra rywalizacja rozegra się 16 listopada o stanowisko burmistrza Zambrowa. Z dotychczasowym burmistrzem Kazimierzem Dąbrowskim (od czterech kadencji), za rządów którego miasto przeżywa wielki rozkwit gospodarczy i kulturalny oraz jest ewenementem w skali kraju, bo nie ma złotówki zadłużenia (a na koniec ubiegłego roku było 2 mln nadwyżki), rywalizuje trzech kandydatów: obecny wicestarosta zambrowski Stanisław Rykaczewski (PiS), adwokat Mieczysław Gliński (PO) oraz nauczyciel (wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. S. Roweckiego „Grota”, kandydował na burmistrza w poprzednich wyborach, był radnym, ale w ubiegłym roku zrezygnował z mandatu) Sławomir Baran (PSL).

Z wójtem gminy Zambrów Kazimierzem Dmochowskim (od pięciu kadencji) będzie mierzył się drugi raz nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Koszewski ze wsi Przeździecko Mroczki.

Wójt gminy Szumowo Zdzisław Lutostański (od trzech kadencji) ma aż czterech konkurentów: Jarosława Cukiermana z Ostrożnego, Marka Krajewskiego z Krajewa Budziłów, Pawła Mieczkowskiego z Szumowa i Radosława Sutkowskiego z Szumowa.

O stanowisko wójta gminy Kołaki Kościelne ubiega się sześciu kandydatów: mąż obecnej wójt Krzysztof Wasiulewski, Andrzej Długoborski i Tadeusz Jan Długoborski (obaj ze wsi Ćwikły Krajewo), Kazimierz Edward Gałczyk i Sylwester Jaworowski (obaj z Zambrowa) oraz Mariusz Piechociński ze wsi Podłatki Duże.

W gminie Rutki wójtem pragnie pozostać nadal Tadeusz Zelerowicz, z którym o to stanowisko zmierzą się Krzysztof Czajkowski, Teresa Grodzka i drugi raz Dariusz Modzelewski (wszyscy z Rutek).

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Kamienny płot, Jedzą jabłka, Wandale na przystanku. Kliknij tutaj


Dużo zgonów, mało ślubów i narodzin

„Nie ma tygodnia, żeby w Szumowie nie było pogrzebu. Wypadki, choroby cywilizacyjne, nowotwory. Wyjątkowy rok pod względem ilości zgonów. Tak dużo nie było jeszcze nigdy”, ocenia kierownik USC w Szumowie Janina Pieńkowska.

W tym roku było już 58 zgonów (26 mieszkańców gminy zmarło poza gminą, w szpitalach, zginęli w wypadkach). W ubiegłym roku USC w Szumowie sporządziło 37 aktów zgonu. Zapełnia się cmentarz parafialny. A narodzin dzieci... tylko 34, dużo mniej niż w 2013, kiedy mieszkanki gminy urodziły 57 dzieci. Do końca roku może urodzi się jeszcze dwoje, może troje. Już wiadomo, że bilans będzie ujemny. Nie ma dzieci, bo... nie ma ślubów. W tym roku było tylko 20.

Kierownik Janina Pieńkowska wspomina lata osiemdziesiąte. Bywało, że w roku małżeństwa zawierało nawet ponad 100 par. Tworzyły się kolejki do USC, bo w czasie postów ślubów nie było albo tylko wyjątkowe przypadki. Najpierw śluby, a potem rodziły się dzieci. Po 50 - 60 w roku. Jakby trzy klasy w szkole. Janina Pieńkowska dodaje, że obecne trzy klasy, bo wcześniej w jednej klasie szumowskiej szkoły uczyło się ponad trzydzieści dzieci.

Wydłużył się okres życia mieszkańców gminy, choć w tej chwili nikt nie ma 100 lat. Okres życia wydłużył się w całej Polsce, spowodowały to lepsze warunki życia, inne odżywianie, inna troska o zdrowie, inny styl pracy i spędzania czasu. Dziś średnia wieku wynosi 76,8 lat (dane GUS). Najdłużej żyją mieszkańcy Podlaskiego: średnia długość życia mężczyzn sięga 71 lat, a kobiet 80 lat.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Życie z białą laską, Oczyszczalnia za 3 000 zł, Dachy bez eternitu, Cyfrowy Zambrów, Ciepło w świetlicy, Pełna kultura. Kliknij tutaj


Dobro za dobro

Barbara Pruszyńska z córką Katarzyną

„Moja młodsza córka Marlena miała operację na serce w Białymstoku. Ja też potrzebowałam krwi, bo dwa razy miałam transfuzję. Ktoś mi pomógł. Dziś mam szansę, by pomóc komuś innemu. Spłacam dług”, mówi Barbara Pruszyńska z Zambrowa, która namówiła córkę Katarzynę (studiuje w Białymstoku) i razem przyszły zarejestrować się w Banku Dawców Szpiku.

Dzień Dawców zorganizowała w Zambrowie prezes Stowarzyszenia Historycznego im. 71. Pułku Piechoty Anna Rytelewska ze wsi Nagórki Jabłoń. Sama w Banku jest ponad trzy lata. W Zambrowie zapisało się 80 dawców. Wśród nich ojciec z synem, Paweł i Kamil Stankowscy.

„Na szczęście, nikt z rodziny nie choruje, ale ja też mogę potrzebować pomocy innych”, powiedział Kamil Stankowski.

Poszukiwania dawców szpiku rozpoczyna się wśród najbliższej rodziny, a przede wszystkim wśród rodzeństwa. Jednak tylko dla nieco ponad 30 proc. chorych udaje się znaleźć rodzinnego dawcę szpiku. Szansa na znalezienie wśród niespokrewnionych wynosi 1: 25000. Dlatego tak ważna jest ilość potencjalnych dawców w rejestrze Banku Dawców.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Nasz Kazik, Dzień Papieski, OSP w książce, Laskowianki w Krzykosach, Byłam wiejską nauczycielką. Kliknij tutaj


Artystka z wiejskiej świetlicy

Edyta Dąbrowska

Edyta Dąbrowska ze Starego Kalinowa (gm. Kulesze Kościelne) jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Gdy tylko ma wolny czas, szuka w Internecie podkładów muzycznych, piosenek i śpiewa. W szkole występuje na uroczystościach, a przed większą publicznością debiutowała w czasie parafialnych dożynek w Kuleszach Kościelnych.

„Do śpiewania, ćwiczeń i występów zachęcił mnie dyrektor świetlicy Tomasz Kulesza. Znam Kingę Chracewicz, która też zaczynała śpiewać w naszej świetlicy, a teraz już występuje w Wysokiem Mazowieckiem i Łomży. Będę doskonalić technikę śpiewu”, zapowiada Edyta.

Nie tylko śpiewa, także dobrze recytuje: jest laureatką VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poezji św. Jana Pawła II w Wysokiem Mazowieckiem, zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Czyżewie i została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Pamiętanie, Nowy szpital, Inauguracja, Jesień w sadzie. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (86)

SZAMBA BETONOWE WODOSZCZELNE ATESTOWANE RÓŻNE POJEMNOŚCI, MONTAŻ GRATIS! 515 – 373 – 550 (p-000369-o-i)

...wejdź do działu

POŻYCZKI Express Credit, Mazowiecka 1/27; 510 – 500 – 119. (fak. 515/14-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Do wynajęcia lokal 70m2 w Łomży w Centrum (Długa) 603 – 695 – 247 (fak. 551/14)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek