Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

23 kwietnia 2014r., imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Tynki maszynowe, cementowo - wapienne, gipsowe, posadzki mixokretem, tanio i solidnie, 517 – 020 – 792. (p-406-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Kursy i szkolenia: Audyty efektywności energetycznej, termowizja, syndyk, świadectwa energetyczne, licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości, doradca energetyczny. Tel. 660-728-418; www.sedpol.com.pl (fak.128/14)

...wejdź do działu

PRODUCENT siatki ogrodzeniowej. Słupki, panele, bramy, SZTACHETY METALOWE. 86 216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.120-o-i)

...wejdź do działu

Sonda

Czy w sprzyjającej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej byłabyś/byłbyś za przyłączeniem Wilna i Lwowa do Polski?

  • tak
  • nie
  • nie mam zdania

Zambrów

Nauka z Kuroniem

Z Kuroniem (w środku) „gotują”; dyrektor Małgorzata Leszczyńska, Jacek Maliszewski, Paweł Bikowski i Janusz Dębnicki

„Gotujemy z zawodowym kucharzem Jakubem Kuroniem, żeby pokazać, że solidne wykształcenie zawodowe jest opłacalne i przyszłościowe. Szkoła zawodowa jest dla tych, którzy chcą świadomie kierować swoją karierą i kształcić się w zawodach poszukiwanych przez pracodawców. A dobre kwalifikacje zwiększają szansę na znalezienie pracy”, powiedziała dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 w Zambrowie Małgorzata Leszczyńska.

Prezentacja szkoły (kształci w 18 zawodach) z udziałem znanego z telewizji i publikacji kulinarnych Jakuba Kuronia przeciągnęła mieszkańców Zambrowa. A mistrz z uczniami na oczach publiczności przygotowywał i częstował łososiem, blinami, żurkiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska kulinarne zambrowskich przedsiębiorców (cukierników, piekarzy), współpracujących ze szkołą.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: 29 Światowe Dni Młodzieży, Sześciolatek na badaniu, Maskotka Zambrowa, Oświetlone drogi. Kliknij tutaj


Uczniowie z Zambrowa najlepsi w Europie!

Błysk pasji

Nauczycielki „Czwórki”, które pomogły „zabłysnąć pasji”: Barbara Głuszcz (z lewej), Agata Czarniakowska i Dorota Zimacka

„Radości uczniów po ogłoszeniu werdyktu wygranej w Europie nie da się opisać. Euforia”, opowiada z uśmiechem nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie Dorota Zimacka.

Uczy przyrody. Z nauczycielką angielskiego Barbarą Głuszcz, matematyczką Agatą Czarniakowską, uczniami zambrowskiej „Czwórki” oraz zaproszonymi nauczycielami i uczniami szkół z Grecji, Włoch i Rumunii (dwie szkoły) realizowała międzynarodowy projekt „Pozwól zabłysnąć swojej pasji (LYPS - Let Your Pasion Shinee) z programu eTwinning. Międzynarodowe spotkania odbywały się w języku angielskim przez Internet.

„To było tak, jakbyśmy wszyscy byli w międzynarodowej klasie. Pamiętam, że kiedyś zmęczona >weszłam< do sali naszego projektu, a tam mały chłopiec z Rumunii śpiewał radosną piosenkę”, opowiada Dorota Zimacka.

Uczniowie w międzynarodowych zespołach nagrywali filmy, przygotowywali prezentacje swoich szkół i miejscowości, tworzyli modele gwiazd, wcielali się w postacie historyczne, komponowali piosenki. Rywalizowali ze sobą, wzajemnie się nakręcali i inspirowali.

„Czwórka” wygrała najpierw etap krajowy i przeszła wyżej. Zambrowski projekt był jednym ze 134 projektów europejskich, które oceniała międzynarodowa komisja. Zwyciężył! Jest najlepszy w Unii Europejskiej!

„Projekt jest wspaniałym przykładem współpracy partnerskiej oraz prezentuje ponadprzeciętne osiągnięcia”, napisali jurorzy.

Najbardziej zaangażowani w projekt uczniowie „Czwórki”: Wiktoria Ciecierska, Maja Dmochowska, Maria Godlewska, Aleksandra Kruszewska, Kacper Łuniewski, Kamila Nagórka i Mikołaj Tyborowski oraz koordynatorki w poniedziałek, 7 kwietnia, wyjechali do Brukseli na uroczystą galę, na której zostaną wręczone nagrody i będzie podsumowanie konkursu. W Brukseli spotkają do tej pory znanych tylko z „międzynarodowych klas” w Internecie kolegów z Grecji, Rumunii i Włoch.

Zespól ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie po powrocie z Brukseli został zaproszony do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

(M.T.)

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: „Czad” na Zambrów, Na palmową, Konkurs gitarowy, Talarska w TVN, Na bożnicę, Trucizna w witaminach. Kliknij tutaj


Spowiadam się...

Zdradziłam przyjaciółkę

Początek wiosny jest u mnie naprawdę aż nader refleksyjny. Być może do refleksji skłania mnie fakt, że dziś mija piąty dzień wolnego pod rząd, z racji przebywania na L4.

No i na tym chorobowym wymyśliłam sobie rozkminę pod tytułem: wstydliwe grzechy i grzeszki. Bo umówmy się: każdy ma jakieś. Wpadłam na tę ścieżkę rozmyślań wspominając to, jak świętowałam swoją osiemnastkę i przypomniało mi się, jak dokładnie tego dnia umówiłam się w kawiarni w centrum handlowym z moją przyjaciółką z gimnazjum, z którą w liceum już nie żyłam tak blisko. Więc zaczęłam się zastanawiać, dlaczego właściwie tak nam kontakt zelżał, aż mi się przypomniało. Mój największy grzech na sumieniu - wygadana w gimnazjum wielka tajemnica przyjaciółki. Koleżanka mi już wybaczyła, rozmawiałyśmy o tym wiele razy, jednak wierzcie mi lub nie, to naprawdę sprawa, która jak bumerang raz na jakiś czas wraca do mnie i męczy, gniecie, uwiera i drażni. Można w życiu robić różne głupoty, ale zdradzać przyjaciółki nie wolno i tyle!

Justyna z Zambrowa

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Kasa przeciw piciu, Laury za pomoc spółdzielniom, Nocna spowiedź, Koncert pamięci, Mobilny podatek. Kliknij tutaj


Powrót do tematu

Nocny atak biznesmena ukarany

Za winnego uznał 20 marca Sąd Rejonowy w Zambrowie miejscowego przedsiębiorcę Jana P., który w czerwcu ubiegłego roku pod wpływem alkoholu naruszył nietykalność jednego z zambrowskich policjantów (uderzył go w lewe przedramię), gdy chciał go wylegitymować (pisaliśmy o tym, „Kontakty” nr 25/2013 i nr 6/2014). Przedsiębiorca został ukarany karą grzywny w wysokości 7 500 zł. Z uwagi na dotychczasową niekaralność Jana P., przeprosiny pokrzywdzonych policjantów na sali sądowej i podjęcie próby mediacji, która nie doszła do skutku, Sąd zawiesił karę na jeden rok.

Drugi obwiniony Jacek G. (pracownik Jana P.) także został uznany winnym i ukarany (bez zawieszenia) grzywną w wysokości 1 500 zł.

Wcześniej Jan P. został ukarany grzywną w wysokości 500 zł za wykroczenie: nieodpowiednie zachowanie w miejscu publicznym oraz odmowę wylegitymowania się policjantom, którzy podjęli interwencję i używanie w stosunku do nich obelżywych słów.

O Janie P. było głośno 2-3 lata temu, kiedy doprowadził do ruiny i ostatecznie rozbiórki zabytkowej wartowni. Wtedy z powodu niezrozumiałej pobłażliwości nadzoru budowlanego i konserwatora zabytków, nie poniósł za to żadnych konsekwencji.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Proces lekarza z seksafery, Taki zdrowy i umarł, Laboratorium za 1,2 mln zł, 90 lat OSP w Szumowie, Teatr w kościele. Kliknij tutaj


Powrót do tematu

Władza na „bani”?

„Postępowanie jest nadal prowadzone w sprawie, a to oznacza, że nikomu nie zostały przedstawione zarzuty. Zostało przedłużone do 31 marca. Nie wykluczam dalszego przedłużenia, bo konieczne jest przeprowadzenie weryfikacji pewnych faktów”, powiedział „Kontaktom” prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej Piotr Bukowski, prowadzący sprawę wypadku z udziałem zastępcy wójta Szumowa Tomasza Wyszomierskiego.

Do wypadku doszło wieczorem 23 grudnia 2013 roku na drodze krajowej w Prosienicy (pisaliśmy o tym, „Kontakty” nr 3/2014). Samochód, którym jechał zastępca wójta, wypadł z drogi i zatrzymał się na barierce. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, w aucie nie było nikogo. Dopiero później w pobliżu zauważyli mężczyznę z otarciami naskórka na twarzy i poszarpanym ubraniem. Zbadali jego trzeźwość, był pijany. Początkowo nie chciał okazać dokumentu tożsamości ani też podać swoich danych osobowych. Przy samochodzie nie było nikogo innego.

Zastępca wójta Szumowa potwierdza, że był wówczas pod wpływem alkoholu, ale zapewnia, że samochód jest syna i syn był kierowcą. Nie było go w momencie przyjazdu policji, bo „syn zaczął już organizować ściągnięcie samochodu”, wyjaśniał „Kontaktom” Tomasz Wyszomierski.

„Po około 30 minutach podszedł do radiowozu mężczyzna, który powiedział, iż to on jest sprawcą zdarzenia drogowego. Nie potrafił jednak powiedzieć, jak doszło do zdarzenia, z którego kierunku jechał ani kto był w pojeździe razem z nim w momencie zdarzenia. Z uwagi na rozbieżności w zeznaniach, Tomasz W. został zatrzymany do wyjaśnienia”, mówiła „Kontaktom” w styczniu oficer prasowy st. sierż. Sabina Kuczyńska.

Mężczyzną, który pojawił się po 30 minutach, był trzeźwy syn wicewójta.

(O finale dochodzenia w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowi Mazowieckiej, poinformujemy).

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Komisja „Pod Mocnym Aniołem”, Odroczyć szkołę, Czas inwestycji, Remonty w kulturze, Konkurs na maskotkę Zambrowa. Kliknij tutaj


Wójt, co kawę parzy

Oliwia Sokołowska, uczennica klasy VI SP w Kuleszach Kościelnych

Złożył życzenia, wręczył kwiaty i zapowiedział, że tego dnia będzie parzył paniom kawę i herbatę. A że był to Dzień Kobiet, panie wypełniły całą salę widowiskową w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Zapowiadała się cięższa praca, niż urzędowanie. Na szczęście, wójt Józef Grochowski miał kolegów, którzy pomogli. A miejscowy poeta Jan Dmochowski do kawy załączył okolicznościowy wiersz.

Otwarcie w Kuleszach Kościelnych Centrum Kulturalno-Edukacyjnego (w lutym minęła trzeci rocznica) zmieniło wieś. Dziś ludzie chętnie wychodzą z domów, żeby ze sobą rozmawiać, przebywać, dowiedzieć się czegoś nowego. Powstał Klub Seniora. Do Koła Gospodyń Wiejskich należą nie tylko panie, które mają blisko. Przyjeżdżają też z innych wsi.

Centrum ma już własne młode talenty: Oliwię Sokołowską, Joannę Kulesza, Kingę Chracewicz i Kacpra Kuleszę, które pod kierunkiem Tomasza Kuleszy potrafią uświetnić każdą uroczystość.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Niespodzianki szczęścia, Rządowe dożywianie, Rocznica mordu, Gdzie są Perki Bujenki, Opieka logopedy, Palmowy konkurs, Zatrzaśnięte drzwi. Kliknij tutaj


Powrót do tematu

Nocny atak biznesmena: grzywna+sąd

Przedsiębiorca z Zambrowa Jan P., który w czerwcu ubiegłego roku zachowywał się nieodpowiednio w miejscu publicznym, a w momencie interwencji policji nie chciał się wylegitymować i w stosunku do policjantów używał nieprzyzwoitych słów, został za to wykroczenie ukarany grzywną w wysokości 500 zł, poinformował „Kontakty” rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski.

„Kontakty” (nr 25/2013) pisały o Janie P. w czerwcu, gdy został zatrzymany i opuścił areszt za poręczeniem majątkowym. To nie koniec spraw biznesmena. Biznesmen naruszył nietykalność cielesną jednego z policjantów, który doznał obrażeń ciała poniżej siedmiu dni i w związku z tym przed Sądem Rejonowym w Zambrowie toczy się proces karny. Kolejna sprawa w lutym.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty:Jest sołtysem 42 lata, Po kolędzie wiemy co będzie, Płomienie serca, Aktywni 50+, W góry z ks. Dawidem, Dęty koncert. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (80)

FRYZJER MESKI. MFryz.Strzyżenie już od 10zł! Łomża, ul. Kopernika27. Pn 8.00-13.00. Wt-Sob 8.00-17.00. Tel.882-822-140. Zapraszamy! (fak/sms)

...wejdź do działu

Autowypożyczalnia 604 – 430 – 889, (86)216 – 32 – 42 (fak.138-o-i)

...wejdź do działu

SOBOTA: Niemcy, Holandia, Belgia. DVD, 85 73 – 94 – 179, 606 – 37 – 99 – 66. (fak.019-o-i)

...wejdź do działu

CYFROWE ANTENY, DEKODERY SAT, DVB-T, PRZENOŚNE KAMERY, CENTRUM

Łomża, Plac Niepodległości 9/1 (stary dworzec PKS), 86)216 – 34 – 38 (fak,11/14 -o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek