Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

6 marca 2015r., imieniny: Jordana, Róży, Kolety

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

DREWNO OPALOWE mieszane sosna, świerk, cena 100 zł mp. Gmina Mały Płock, tel. 790 – 249 – 505 (fak/sms)

...wejdź do działu

Firma tynkarska zatrudni tynkarza maszynowego, brygadę - 511 529 965 (fak. 74/15-o-i)

...wejdź do działu

Pomieszczenia do wynajęcia od 20m2 – 70m2, cena 10 zł/m2, 86 216 – 31 – 79 (fak. 79/15-o-i)

...wejdź do działu

PRODUCENT siatki ogrodzeniowej. Słupki, panele, bramy, SZTACHETY METALOWE. 86 216 – 22 – 27, 604 – 231 – 333 www.siatki-stal.pl (fak. 41/15-o-i)

...wejdź do działu

Kolno

W Kolnie mieszka jedna taka, której popieprzyły się...

Adresy

Poniedziałek. Ósma, śpi. Dziewiąta, śpi. Wychodzę do sklepu. Wracam. Śpi. Robię śniadanie. Stawiam koło łóżka. Nie odzywa się. Mija południe. Staje przy oknie. Trzecia, czwarta. Obiad stygnie. Telefon. „Niczego nie potrzebuję”, odpowiada komuś. Podaję leki. Weźmie, nie weźmie. Ma 24 lata. Nic na siłę...

Czwartek. Po południu odwiedza nas rodzina męża. Niespodziewanie staje w drzwiach i pyta ich: „Dzień dobry. Przyszliście zobaczyć, czy jeszcze żyję?!”.

Rozmawiamy, a właściwie milczymy.

„Życie jest tylko i wyłącznie czekaniem na śmierć, które czymś trzeba wypełnić”, oznajmia Iza.

„Nie trzeba na nią czekać, przyjdzie sama z własnej woli. Mamy adres tymczasowy”, powtarzam słowa mojej babci...

Joanna Radoń

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty. Ponadto: Gospodarka nie ma wieku, Będą wiatraki, Start z Konopnicką, Projekcja „Sybiraków”, Po wyborach sołtysów, Radni z tabletem. Kliknij tutaj


„Owoce kultury”

Jan z Kolna

Nagrodą specjalną „za utrwalanie pamięci o losach Sybiraków” uhonorowany został sybirak, emerytowany dyrektor LO w Kolnie Jan Truszkowski przez Towarzystwo Jan z Kolna, organizatora konkursu „Kolneńskie Owoce Kultury”. W poszczególnych kategoriach Towarzystwo nagrodziło: autora książki „Życie pełne wyzwań” Mariana Filipkowskiego (twórca roku), grafika Bartosza Kosowskiego (talent roku), Urząd Gminy w Turośli, organizatora obchodów 94. rocznicy bitwy z bolszewikami pod Lemanem (wydarzenie kulturalne roku), Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną (animator kultury), Stowarzyszenie 4×4m (mecenas kultury).

Całość w wydaniu papierowym i e-kontakty. Ponadto: Książęce Borkowo, Obiecanki cacanki?, Pomoc prawnika, Ogólniak zlikwidowany, Konkurs „kurpiowski”, Anarchia. Kliknij tutaj


Raport

Sołtys z funduszem

„Sołtysi będą mieli do dyspozycji fundusz sołecki. Mieszkańcy wsi najlepiej wiedzą, na co potrzebują pieniądze”, stwierdził wójt Kolna Józef Wiśniewski.

Na autokar

2 000 zł dofinansowała Rada Gminy Kolno zakup samochodu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolnie.

Sesje w bibliotece

Sesje Rady Gminy Kolno będą odbywać się będą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem.

Owoce kultury

14 zgłoszeń wpłynęło na konkurs „Kolneńskie Owoce Kultury”, zorganizowany przez Towarzystwo Jan z Kolna. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród 5 lutego (godz. 18.00, Hotel Colnus) w czasie inauguracji roku kulturalnego w powiecie.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Ile zarabiają radni? Wymiatacz. Kliknij tutaj


Co z zamkniętą szkołą?

„Może w zamkniętej szkole stworzymy wiejską świetlicę?”, ma nadzieję sołtys wsi Filipki Duże Daniel Chrostowski.

Szkoła w Filipkach Dużych została zlikwidowana dwa lata temu z powodu małej ilości dzieci i dużych kosztów utrzymania. W ostatnim roku nauki 26 uczniów uczyło 9 nauczycieli (4 na pełnych etatach). Rocznie uczeń kosztował 14 450 zł. Gmina obliczyła, że likwidacja szkoły przyniesie rocznie 475 tys. zł oszczędności. Dzieci są dowożone do szkoły w Lachowie.

Budynek szkoły i posesja są zadbane. W szkole mieszka nauczyciel. W lutym w odbędzie się zebranie wiejskie, połączone z wyborami sołtysa. Będzie okazja do wspólnego zastanowienia się, co zrobić z budynkiem byłej szkoły.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Czas zabawy, Krzyż z Czerwonego w Warszawie, Urwisy z Herodami, Nowa kierownik, Bal Ułanów. Kliknij tutaj


Rządzić będą młodzi!

Warto zapamiętać te nazwiska: Arkadiusz Filipkowski, Norbert Kapelański, Radosław Sielawa i Anna Tyszka z Gimnazjum Jana Pawła II; Marcelina Cudnik, Wiktoria Krzyżanowska, Natalia Rainko i Anna Świderska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Marcin Gutowski, Mateusz Gutowski, Paweł Konopka, Szymon Myhal, Daniel Niksa i Kamil Podchul Zespołu Szkół Technicznych. To radni Młodzieżowej Rady Miasta w Kolnie I kadencji. Gdy zdobędą szlify, za cztery lata mogą kompletnie zmienić krajobraz polityczny w mieście!

W Radzie nie ma inicjatorów jej powołania, uczniów Liceum Ogólnokształcącego Wojtka Szymanowskiego i Konrad Gąsiewskiego. Pierwszy został radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego, a drugi w demokratycznych wyborach uzyskał zbyt...małą ilość głosów.

Pierwszą sesję Młodzieżowej Rady zwoła przewodniczący Rady Miasta Mieczysław Śniadach na 7 stycznia, poinformował „Kontakty” sekretarz UM Mirosław Bajorek.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Nikt nie był głodny, Nowy Rok z szampanem, Siłownia w plenerze, Z kolędą, Druga strona medalu. Kliknij tutaj


Radość spod choinki

„Najbardziej w dzieciństwie cieszyły mnie paczki przynoszone przez tatę z pracy. Tata pracował w Zakładach Płyt Pilśniowych i Wiórowych w Rucianem Nidzie. W paczkach nie było żadnych zabawek. Tylko słodycze i owoce. Ale jakie! Czekolady, galaretki, orzechy w czekoladzie i bez czekolady, cukierki czekoladowe, pomarańcze”, wylicza Barbara Olechno z Nowej Rudy i jeszcze dziś uśmiecha się do wspomnień sprzed trzydziestu lat.

W domu Barbary było dziewięcioro dzieci: pięć dziewczynek i czterech chłopców. Mieszkali w Ksepkach (gm. Turośl). Ziemie na Kurpiach biedne. W ubiegłym wieku „płyty” w Rucianem były jednymi z największych zakładów tego typu w Europie. Eksportowały do prawie do wszystkich krajów Europy oraz do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Bogaty zakład i bogate paczki pod choinkę dla dzieci pracowników.

„Paczkę dostał każdy z nas. Nie musieliśmy dzielić się między sobą słodyczami, jak zawsze. To była wielka radość. Chyba zabawki by nas tak nie ucieszyły, jak cieszyły łakocie”, dodaje Barbara.

Barbara i Andrzej Olechno mają siedmioro dzieci: pięć córek (Natalię, Gabrielę, Emilię, Magdę i Hanię) i dwóch synów (Andrzeja i Szymona).

„Naszych dzieci nie cieszą tak słodycze i owoce, jak mnie cieszyły. Mają je na co dzień”, mówi Barbara.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: 410 paczek, Nagrody za...śmieci, Serce dla Oli, Odprawa dla byłych, Ciepły kościół, Kolno w Strasburgu. Kliknij tutaj


Organy czekają na organistę

Nowe organy w kościele parafialnym w Łosewie czekają na organistę.

„Był ostatnio u nas organista z Łomży, zrezygnował. Była organistka z Nowogrodu, też z jakichś powodów zrezygnowała. Teraz dojeżdża czasami organista z Zabiela”, mówi Janina Banach z Łosewa.

W tej sytuacji kobiety z Łosewa zaprosiły kilku chętnych mężczyzn i stworzyły chór parafialny. Tworzy go 16 głosów.

„Kiedyś chór prowadził organista. Ale przecież melodia kościelnych pieśni się nie zmienia. Śpiewamy i jest to inna msza, ma uroczystą oprawę. Dopóki Bozia da mi zdrowie, to będę śpiewała”, dodaje chórzystka Janina Banach (lat 72).

Na święta Bożego Narodzenia chórzyści przygotowują w kościele żłobek z Panem Jezusem. Już zaczęły się organizować i dzielić pracami. Figury do szopki są z ubiegłego wieku, ale zostały odnowione i wyglądają jak nowe.

Parafię Najświętszego Serca Jezusowego w Łosewie utworzył w 1918 roku ks. bp. Romuald Jałbrzykowski. Należy do niej pięć wsi, ok. 900 wiernych. Od 6 lat proboszczem jest ks. Andrzej Stypułkowski.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Koncert dla Oli, Drogi najważniejsze, Bez urodzin, Oddaj krew, Nowy adres biblioteki. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (87)

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Sprzedam M4, ul. Piękną, 3 piętro, 55 m2, tel. 519 – 828 – 929 (fak/sms)

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – soboty, środy, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677. (fak..06/15 -o-i)

...wejdź do działu

POŻYCZKI Express Credit, Mazowiecka 1/27; 510 – 500 – 119 (fak. 49/15-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek