Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

21 października 2014r., imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Mieszkanie 36m2, II piętro, umeblowane (opcja), Łomża, Polowa, cena 12.000 zł, (możliwość negocjacji), 660 – 409 – 314, po 11:00 (p-000331-o-i)

...wejdź do działu

Trudne kredyty bankowe (gotówkowe/ konsolidacyjne, hipoteczne, firmowe, dla rolników), również z komornikiem lub bez zdolności, tel. 605 – 910 – 608

...wejdź do działu

Ford Kuga 2009r 604 – 271 – 317 (p-000328-o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Sonda

Czy czujesz zagrożenie ze strony Rosji?

  • tak
  • nie
  • nie myślałam/myślałem o tym

Kolno

Nagrody dla nauczycieli

W Dniu Edukacji Narodowej burmistrz Kolna Andrzej Duda nagrodził nauczycieli z Przedszkola Miejskiego Nr 4 Barbarę Lubiejewską i Jadwigę Lutrzykowską (dyrektor); ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Elżbietę Nodzewską, Barbarę Piotrowską i Barbarę Podsiad (dyrektor); ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza Lucynę Gromadzką, Annę Kłys i Dariusza Łosiewskigo (dyrektor); z Gimnazjum im. Jana Pawła II Teresę Bajorek, Lilę Charubin, Karola Choynowskiego (dyrektor), Mariusza Kędzierskiego, Agat Słapińską i Krystyn Syrowik.

Warto przypomnieć, że uczniowie kolneńskiego Gimnazjum w egzaminie gimnazjalnym osiągnęli wyższe wyniki, niż średnia krajowa i średnia wojewódzka z wszystkich przedmiotów.

Trzech nauczycieli Gimnazjum, Agnieszka Bednarczyk, Teresa Bajorek i Mariusz Kędzierski, w czasie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej zostało uhonorowanych Medalem KEN, a Krzysztof Grabowski, Marek Jakubowski, Jan Kościuk, Barbara Pikulińska, Hanna Serafin, Mariola Sokołowska i Krystyna Syrowik, Medalami za Długoletnią Służbę. Gratulacje!

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Tor z laurem, Proboszcz jednoczy, Nowe drogi i świetlice, Jan z Kolna na rondzie, Najładniejsze Borkowo. Kliknij tutaj


Burmistrz niewinny!

„Nieuprawniona polemika z ustaleniami sądu pierwszej instancji”, tak sędzia sprawozdawca Grzegorz Skrodzki określił apelację Prokuratury Rejonowej w Kolnie od wyroku Sądu Rejonowego w Łomży (Zamiejscowy Wydział Karny w Kolnie), który uniewinnił burmistrza Stawisk Marka Waszkiewicza od oskarżenia prowadzenia służbowej skody po pijanemu w lutym 2014 r.

Oskarżenie oparte było na zeznaniach dwóch świadków, właściciela i pracownika stacji paliw w Stawiskach, gdzie burmistrz w lutym służbową skodą podjechał kupić alkohol. Potem okazało się, że samochód właściciela stacji jest zarysowany. Właściciel stacji powiadomił policję, wskazując burmistrza jako sprawcę kolizji. Policja wkroczyła do mieszkania burmistrza i zastała go...pod wpływem 1,4 promila! Burmistrz tłumaczył, że na stacji paliw był trzeźwy, a upił się w drodze do domu, konkretnie na schodach, między samochodem a swoim mieszkaniem na III piętrze. Sąd pierwszej instancji nie dopatrzył się w zeznaniach świadków dowodów winy burmistrza. Właściciel stacji w ogóle go nie widział w momencie, gdy kupował alkohol, a pracownik zeznał, że nie wyglądał na pijanego. Uznał, że prokuratura nie dostarczyła dowodów i oskarżonego uniewinnił.

Sąd Okręgowy w Łomży, rozpatrując apelację, ocenił postępowanie w pierwszej instancji za prawidłowe, a apelację prokuratora za powielenie aktu oskarżenia i w środę (8 października) wyrok utrzymał w mocy.

(ann)

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Żywot z listy nadziei, Nie żyje radny, Bieżnia czeka, Święto kukurydzy, Uniwersytet Trzeciego wieku. Kliknij tutaj


Ciasna radość

Grażyna Garlikowska przy piętrowym łóżku wnuczek

„Cieszymy się z nowego mieszkania, ale jest to dla nas...ciasna radość”, mówi Grażyna Garlikowska z Kolna.

Od kilku tygodni mieszka z rodziną w nowym budynku komunalnym. Maja jedno pomieszczenie, które jest pokojem i kuchnią. Obok mały korytarz i łazienka; całe mieszkanie to 26 m kw. Grażyna mieszka z dorosłą córką Sandra (lat 21) i jej dwiema córkami. Dziewczynki śpią na piętrowych łóżkach, Grażyna i Sandra na wersalce. Sześcioletnia Nikola właśnie poszła do szkoły. W nowym mieszkaniu nie ma miejsca na wstawienie dla niej nawet małego biurka. Dzieci kładą się wcześniej spać. Ich mama i babcia nie będą mogły wieczorem włączyć telewizora, bo je obudzi.

W poprzednim mieszkaniu Garlikowska miała pokój i osobno kuchnię. Z powodu sytuacji rodzinnej, głównie alkoholizmu jej byłego męża (nie żyje) mieszkanie było zadłużone (przez wiele lat nie był płacony czynsz). Do spłaty pozostało jeszcze 13 000 zł. A sytuacja finansowa nadal trudna. Sandra nie otrzymuje na dzieci ani renty, ani alimentów, bo nie była mężatką, a ojciec jej córek już nie żyje. Czteroosobowa rodzina utrzymuje się z renty Grażyny i zasiłku z opieki.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Świadek Historii, Rozwiązanie Pułku, Ważne spotkanie, Leć głosie po rosie, Trzeci w Polsce pumptrack. Kliknij tutaj


Lekarz za nic miał informacje matki i dziecko do śmierci będzie niezdolne do samodzielnego życia

Skazany przed urodzeniem!

Pawełek z mamą

„Nasz syn nigdy nie będzie chodził, nigdy nie będzie mówił. Całe życie będzie potrzebował opieki. A my nie będziemy żyć wiecznie...”, mówią Anna i Wiesław Stelmaszyńscy z Surał (gm. Grabowo).

Są rodzicami trojga dzieci. Córkę Barbarę (lat 12) i syna Piotra (lat 8) Anna urodziła w wyniku cesarskiego cięcia. „Przy pierwszym porodzie lekarz stwierdził, że mam wąski kanał rodny i że sama nie urodzę”, pamiętała przestrogę. Dlatego, gdy w „andrzejki”, 30 listopada ubiegłego roku, z trzecim porodem trafiła do szpitala w Grajewie, mówiła lekarzowi o wcześniejszych porodach.

„Prosiłam o cesarkę, bo bałam się o dziecko. Lekarz stwierdził, żebym nie histeryzowała, bo urodzę sama i zostawił mnie. Męczyłam się, byłam siedem razy nacinana. Gdy urodziłam, nie słyszałam płaczu dziecka, myślałam, że jest martwe. Położna powiedziała, że żyje”, opowiada.

„Lekarka od dzieci powiedziała mi w Grajewie, żebym ochrzcił dziecko z wody, bo może nie przeżyć. Było ochrzczone w szpitalu”, dopowiada Wiesław.

Pawełek ważył 3,5 kg, jego stan został oceniony na 4 pkt. (na 10 możliwych) w skali Apgara i został przewieziony do szpitala w Łomży. Dwa tygodnie leżał w inkubatorze. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

„Uważamy, że syn jest niepełnosprawny z powodu zaniedbań przy porodzie. Chcemy ubiegać się w sądzie o odszkodowanie za kalectwo, aby móc leczyć Pawełka”, mówią rodzice.

Stelmaszyńscy żyją z zasiłku rodzinnego i wydzierżawienia 6 hektarów ziemi.

Dwa razy w tygodniu jeżdża na rehabilitację z Pawełkiem do Łomży. Leczą go w Centrum Zdrowia Dziecka. Cieszą się, że Pawełkowi przestała „lecieć” główka, że lekko wzmocniły się mięśnie. Ale nie będzie nigdy mówił, chodził, siedział, sam jadł...

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Splątani, Wybory blisko, Popłynie woda, Wygrał szabkę pogonili Niemców. Kliknij tutaj


Uczy być człowiekiem...

Patron Szkoły kardynał Stefan Wyszyński i jego słowa „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem” na pamiątkowej tablicy

Po wojnie nauka w Janowie odbywała się w prywatnych domach Kołdysów, Bajnów, Bajkowskich, Lesińskich, Siwików, Cudników, Resków, Marchewków i innych. Szkołą kierowali Zofia Zakrzewska, Marian Siwik, Zofia Berlińska. Społeczny Komitet Budowy Szkoły powstał w 1959 roku. Siedmioklasówka była gotowa w 1964 r. Jej pierwszym kierownikiem został Stanisław Szymanowski (kierował 23 lata). Osiem lat później powstał dom nauczyciela. W 1990 r. został otwarty pierwszy oddział przedszkolny. Od 1998 r. dyrektorem Szkoły jest Bożena Duda.

Uroczystości półwiecza Szkoły rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Łosewie, a później przeniosły do Szkoły. Ks. proboszcz Andrzej Stypułkowski poświecił pamiątkową tablicę, którą w Szkole odsłonili dyrektor Bożena Duda i wójt gminy Kolno Tadeusz Klama.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Drudzy w Polsce, Kartoflisko w Ptakach. Kliknij tutaj


Starosta za płotem

Ogrodzony budynek Starostwa w Kolnie od 1 września ma zamykane bramy i furtki. Bramy od ulicy Milewskiego i 11 Listopada zamknięte są od godz. 16.00 do godz. 7.00 następnego dnia i całą dobę dni wolne od pracy, a furtka od ulicy 11 Listopada, z której korzystają mieszkańcy Bursy Szkolnej (mieści się w budynku starostwa), od godz. 22.00 do godz. 7.00.

Dotąd, gdy nie było miejsca gdzie indziej, mieszkańcy pobliskich bloków popołudniami zostawiali samochody na powiatowym parkingu. Teraz nie ma takiej możliwości. Decyzja starosty Henryka Dudy została uznana za „odgradzanie się władzy od ludzi”.

Starosta Duda tłumaczy decyzję wielokrotną dewastacją terenu wokół budynku, wyprowadzaniem psów oraz „paleniem opon” przez młodzież. A parking, zdaniem starosty, jest dla mieszkańców powiatu, przyjeżdżających do Kolna załatwiać różne sprawy, a nie dla mieszkańców spółdzielczych bloków.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Młodzież rządzi Kolnem, 10 lat parafii, Wesoło w szkole, Koncert charytatywny, Zapamiętam do śmierci. Kliknij tutaj


Bieg pokoleń i srebrny jubileusz

Pamiątkowe zdjęcie gimnazjalistów ze Stawisk po starcie w Biegu w 2013 r.

Maratończyk, a w czasie drugiej wojny światowej kawalerzysta Jan Niedźwiecki (przebiegł sto maratonów) z Warszawy w wieku 70 lat uczestniczył w Kolneńskich Biegach Jesieni i bieg zakończył imponującym saltem na mecie.

Nauczyciel historii z Grajewa Marek Paliwoda przyjeżdża co roku na Biegi Jesieni … rowerem i po biegu rowerem wraca do Grajewa.

W Kolneńskich Biegach startowali: rekordzista Polski w biegu na 1 500 m (rekord należał do niego przez 13 lat w 1997 - 2011) Piotr Rostkowski, biegacz i trener Andrzej Korytkowski, wicemistrz Polski młodzików na 600 m Daniel Chyliński, wicemistrzyni Polski juniorek młodszych na 800 m Magda Stankiewicz. Biegali uczniowie wszystkich kolneńskich szkół.

Kolneńskie Biegi Jesieni wymyślił je ówczesny dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie, entuzjasta biegania (maratończyk) Eugeniusz Regliński z Andrzejem Powichrowskim i Jerzym Sokołowskim. Pierwsza edycja (1990 r.) odbyła się w lasku Wisiałki. Wszystkie następne w lesie w Koźle wokół bazy harcerskiej, bo Komenda Hufca ZHP i ognisko TKKF „Rekord” w Kolnie były głównymi organizatorami aż siedemnastu edycji Biegów. Od 2007 r. Biegi wspólnie z harcerzami i „Rekordem” organizuje Towarzystwo Jan z Kolna. W 2007 r. wystartowało prawie 2 000 biegaczy i wtedy Kolneńskie Biegi pod względem frekwencji w akcji „Cała Polska biega” zajęły I miejsce w województwie i VII w kraju. W organizację każdego roku włączały się władze miasta, gminy i powiatu oraz znacząco Zarząd Wojewódzki TKKF w Łomży, któremu przewodniczyła propagatorka kultury fizycznej wśród młodzieży Wiesława Czerniawska.

„Biegi są najprostszą formą aktywności ruchowej. Biegać może każdy, kto dba o własne zdrowie, kto chce być długo sprawny. Bieg, to sprawdzenie siebie, a jednocześnie rekreacja i zabawa”, zachęca i zaprasza do biegania Eugeniusz Regliński.

XXV Kolneńskie Biegi Jesieni wystartują 28 września, ale już można się przygotowywać, bo organizatorzy planują „bieg pokoleń”.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Wypad na III Rzeszę, Z nowym dachem, Będzie bieżnia w Małym Płocku, Solidarność na pielgrzymce, Pijany pod Grabowem. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (85)

Studia podyplomowe; wycena nieruchomości, doradca ds.ochrony środowiska tel. 660 – 728 – 418, www.sedpol.com.pl (fak. 366/14-o)

...wejdź do działu

Dynamicznie działająca na rynku firma produkująca dodatki paszowe dla bydła zatrudni PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO. Obowiązki: Promocja produktów bezpośrednio wśród hodowców bydła na terenie woj. podlaskiego. Wymagania: Znajomość branży, doświadczenie, komunikatywność CV na adres: aplikacja@interia.eu

...wejdź do działu

Sprzedam słomę 504 – 219 – 124 (fak. 469/14-o)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek