Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

26 maja 2019r., imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00027/19-o-i)

...wejdź do działu

Dom Rodzinny pod Dobrym Aniołem zaopiekuje się osobami starszymi. Całodobowa pomoc w zaspokajaniu potrzeb życia codziennego. Tel. 695 – 858 – 769 (fak/sms)

...wejdź do działu

Opieka Niemcy Legalnie. Tel. 725 – 248 – 935 (fak.00065/19-o-i)

...wejdź do działu

Działka rekreacyjna w Balikach na sprzedaż, gm. Nowogród, 300 m2, ogrodzona, prąd, woda, 30 000 zł do uzgodnienia. Tel. 600 – 588 – 666 (fak/sms)

...wejdź do działu

Na gorąco

Poradnia psychologa

Zła dziewczyna, źli koledzy syna

Nie podobają mi się znajomi i dziewczyna mojego syna. Nie wiem, jak mu ich wyperswadować, jak traktować jego kolegów.
Iwona

Dla nastolatków grupa rówieśnicza jest bardzo ważna, zarówno jeśli chodzi o związki przyjacielskie jak miłosne, czy zwykłe koleżeństwo. Te kontakty to poligon, na którym młody człowiek dowiaduje się, co to jest lojalność, zdrada, uczciwość, przyjaźń, miłość, bliskość itp.

Generalnie rodzice nie powinni w tę sferę życia nastolatka ingerować, chyba że chodzi o sytuacje wyjątkowe, na przykład dziewczyna jedzie na weekend do innego miasta, do chłopaka poznanego tylko przez Internet, kolega handluje narkotykami itp. Poza takimi szczególnymi sytuacjami wtrącanie się rodziców raczej szkodzi, niż pomaga: odbierają nastolatkowi te relacje, które stworzył, nie dając innych w zamian, zwiększą poczucie nieporozumienia na linii ja – ojciec, matka, mogą nasilić niepewność w kontaktach z rówieśnikami.

Znajomych nastolatka należy przynajmniej tolerować, a jeśli się czymś niepokoimy, starać się ich lepiej poznać. Jeśli relacje z synem są na tyle dobre, że sam zaczyna rozmowę o swoich przyjaźniach, możemy się podzielić naszymi przemyśleniami, pamiętając jednak o zaopatrzeniu ich w klauzulę „tak mi się wydaje, to jest moja subiektywna opinia, ty zdecydujesz, co robić, ja tylko dzielę się z tobą moim punktem widzenia”.

Dr Marcin Florkowski
psycholog

Nowe wydanie „Kontaktów” od czwartku, 23 maja. Kliknij tutaj


Ostatnie 3 artykuły "Na gorąco"


Zdjęcie z konkursu

Filmy (108)

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00002/19-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam nową altankę ośmiokątną o średnicy 3 m. Altanka jest pomalowana, posiada podłogę, ławki i stół. Cena 5 200 zł. Tel. 795 – 745 – 125 (fak/sms)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek