Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

20 września 2014r., imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Pożyczki od ręki 500 – 547 – 057 (fak. 337/14)

...wejdź do działu

Sprzedam błotniki przednie nowe do Łady 1500, 781 – 047 – 563 (p-000231-o-i)

...wejdź do działu

Studia podyplomowe: wycena nieruchomości, doradca ds. ochrony środowiska, tel. 660 – 728 - 418, www.sedpol.com.pl (fak. 348/14)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Sonda

Czy czujesz zagrożenie ze strony Rosji?

  • tak
  • nie
  • nie myślałam/myślałem o tym

Na gorąco

Ma 92 lata. Na XV Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego „Kontakty” 2014 poleci motolotnią!

Poszybować po jasnym niebie...

Janina Nazarczyk (92 lata) po wylądowaniu paralotnią z pilotem, byłym Mistrzem Świata Tomaszem Kudaszewiczem. Fot. Bożena Teleszewska

„Miałam okazję polecieć samolotem w 1959 roku. Ciotka mojego męża zaprosiła mnie do Ameryki. Ale dzieci były małe, musiałam zrezygnować. I tak do niedzieli 7 września nigdy niczym nie latałam. Tak marzyłam o lataniu i wreszcie poleciałam. Paralotnią!”, mówi Janina Nazarczyk, która 15 listopada skończy 92 lata.

Poleciała z nie byle kim. Tomasz Kudaszewicz z Białegostoku lata na paralotni kilkanaście lat. Jest byłym Mistrzem Świata, od kilku lat jako instruktor uczy latać innych. Poza wszystkim Janina Nazarczyk ma do niego pełne zaufanie, gdyż jest jej...wnukiem!

„Na dziewięćdziesiąte urodziny powiedziałem: babciu może polecimy? I babcia z uśmiechem powiedziała >tak< i że nie żartuje”.

Przygotowania do spełnienia marzeń babci trwały dwa lata. Tomek musiał kupić dwuoosobowy wózek paralotnowy.

„Gdy dowiadywałem się, że babcia zmienia zasłony na święta, stawiając na stole deskę do prasowania i stając na niej, pomyślałem, że lot na paralotni to dla niej pikuś”, śmieje się Tomasz.

Gdy wylądowali, Janina Nazarczyk cieszyła się całą sobą: „Z góry inaczej świat wygląda, pięknie. Jestem zachwycona jestem. Warto żyć i jeszcze coś zobaczyć w życiu i spełniać swoje marzenia”.

Jednym z nich jest prawdziwy długi lot, by napatrzyć się na krajobrazy...

I tak od słowa do słowa „Kontakty” zaprosiły Janinę Nazarczyk na XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego. Ucieszyła się. Ale nie będzie się tylko przyglądać. Poleci motolotnią! A jak będzie możliwość, wiatrakowcem i samolotem ultralekkim!

„Oby tylko pogoda była odpowiednia. Bo ze zdrowiem... Pani doktor pytała mnie niedawno: co pani kartoteka taka pusta?”, uśmiecha się Janina Nazarczyk.

Nowy numer „Kontaktów” w kioskach, sklepach, na stacjach paliw, pocztach i u listonoszy oraz e-kontakty od czwartku, 18 września


Ostatnie 3 artykuły "Na gorąco"

Jak wyciągnąć firmę z długów


Zdjęcie z konkursu

Filmy (83)

Malowanie dachów. 668 – 141 – 137

...wejdź do działu

Pokój – dwóm studentkom. Blisko PKS 606 – 789 – 588 (p-000235-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam dom 140 m2, działka 20 arów na trasie Ostrołęka – Łomża, 500 – 536 – 289 (p-000208-o-i)

...wejdź do działu

Kurator spadku po Stanisławie Jabłońskiej zmarłej 13.XII.2001 roku w Zambrowie ostatnio stale zamieszkałej w Zambrowie przy ulicy Łomżyńskiej 4/32 wzywa wszystkie osoby będące spadkobiercami po zmarłej do skontaktowania się z osobą kuratora – Sławomira Strzeszewskiego 513 – 302 – 013 (fak. 386/14-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek