Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

ŻYCZENIA/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

30 czerwca 2015r., imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

SERWIS RTV, Śniadeckiego 17, (86) 218 – 00 – 01. (fak.06/14-o-i)

...wejdź do działu

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak. 07/15-o-i)

...wejdź do działu

ZBIORNIKI DO MLEKA SKUP, stan techniczny obojętny, SPRZEDAŻ, WYMIANA, Ostrołęka, Składowa 2 MARGO. Tel. 29 – 769 – 09 – 89. (fak. 199/15-o-i)

...wejdź do działu

Zatrudnię mężczyznę do pracy w gospodarstwie rolnym, 797 – 576 – 878 (p-000170-o)

...wejdź do działu

Na gorąco

Pięć lat oskarżeni o wyłudzenie 2,8 mln zł grają sądowi na nosie zaświadczeniami lekarskimi!

Gra o wyrok

Budowniczy niedoszłej galerii handlowej Narew Jerzy W. jest z czterema innymi osobami oskarżony przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku w głośnym procesie o wyłudzenie 2,8 mln zł od firm w całej Polsce za pomocą hurtowni Wjanex. W 2009 roku, na wniosek śledczych z Gdańska, kilka miesięcy spędził w areszcie tymczasowym, który opuścił za poręczeniem majątkowym miliona złotych! Proces w Sądzie Okręgowym w Łomży trwa już pięć lat i nie może się zakończyć z powodu gry zaświadczeniami lekarskimi. Najpierw trzy lata dostarczał je do sądu oskarżony Władysław Sz. Gdy w końcu sędzia Jan Leszczewski wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Władysława Sz., stan tego oskarżonego momentalnie poprawił się i sprawa ruszyła.

W kwietniu sąd zakończył postępowanie dowodowe. Podczas wygłaszania mowy końcowej przez prokuratora Wojciecha Wróbla z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, Jerzy W. stwierdził, że źle się czuje i zażądał przerwania rozprawy (czytaj tekst „Gra o wyrok”, „Kontakty” nr 17/2015). Miała być wznowiona najpierw 11 maja, ale Jerzy W. złożył zaświadczenie, że nie może się stawić ze względu na stan zdrowia.

W kolejnym wyznaczonym terminie, w czwartek, 18 czerwca, mec. Waldemar Piceluk przekazał sądowi zaświadczenie, że jego klient został przyjęty do warszawskiego niepublicznego szpitala na planowy zabieg chirurgiczny. Jak stwierdził, dokument dotarł do niego 10 minut przed rozpoczęciem rozprawy z oświadczeniem woli Jerzego W., że nie wyraża on zgody na prowadzenie rozprawy pod swoją nieobecność. W tej sytuacji sędzia Jan Leszczewski kolejny raz przerwał proces, tym razem bez wyznaczania następnego terminu (nie wiadomo, jak długo Jerzy W. będzie leżał w szpitalu).

Do wydania wyroku pozostało tylko dokończenie wygłaszania końcowej mowy oskarżycielskiej przez prokuratora, podsumowującej postępowanie dowodowe oraz mów obrończych adwokatów oskarżonych.

Jerzy W. w 2007 roku został skazany prawomocnie przez Sąd Rejonowy w Dębicy na 3 lata więzienia za paserstwo. Kary tej do tej pory nie odbył ze względu na...stan zdrowia.

(ann)

Nowe wydanie „Kontaktów” od czwartku, 25 czerwca, w kioskach, sklepach, na pocztach i u listonoszy oraz na e-kontakty


Ostatnie 3 artykuły "Na gorąco"

Jak wyciągnąć firmę z długów


Zdjęcie z konkursu

Filmy (88)

Matematyka – korepetycje, przygotowanie do matury 603 – 847 – 463 (fak. 146/15-i-o)

...wejdź do działu

Sprzedam drewno opalowe grab, brzoza, sosna, cena 100 zł do 140 zł Szczuczyn, 509 – 547 – 040 (fak/sms)

...wejdź do działu

Oddam wersalkę w dobrym stanie 507 – 279 – 524 (o/b)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek