Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

28 lipca 2017r., imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 – 42 – 43

...wejdź do działu

Sprzedam działkę rekreacyjną 708 m w Balikach nad Pisą. Jest woda, światło, wysoki fundament z bloczków pod katem piwnicy lub garażu. Kontakt 602 – 655 – 234 (fak/sms)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00188/17-o-i)

...wejdź do działu

Sonda

Czy jesteś za likwidacją gimnazjów?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Na gorąco

Nie daj się naciągnąć!

Pismo Krajowego Rejestru (drukujemy fragment), które otrzymaliśmy od wójta gminy Nowe Piekuty na pewno trafiło do wielu innych w naszym regionie. Nie dajcie się oszukać!

Dzięki informacji wójta gminy Nowe Piekuty Marka Kaczyńskiego, możemy ostrzec, że Krajowy Rejestr Działalności Gospodarczych znów próbuje naciągać instytucje i firmy na 300 zł opłaty. Znów, gdyż pod nazwą Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm, a jeszcze wcześniej Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm, działa już parę lat. Pismo można od razu wrzucić do kosza, gdyż wszelkie urzędowe wpisy są bezpłatne. Ale warto przed wyrzuceniem je obejrzeć i przeczytać, ponieważ podobną „technologię” wyłudzenia pieniędzy stosują także inni oszuści. Jaką? Taką, że gdyby prowadzący Krajowy Rejestr Działalności był na tyle bezczelny, redakcja za użycie słowa „oszuści” mogłaby zgodnie z prawem odpowiadać przed sądem za naruszenie dóbr osobistych! Problem polega powiem na tym, że Rejestr w gruncie rzeczy nie łamie prawa, czyli jest legalny! Opłata gwarantuje bowiem, że podmiot, który ją uiścił znajdzie się na stronie internetowej Krajowego Rejestru działalności Gospodarczych, a brak opłaty „spowoduje brak wpisu”. To wszystko. Tyle, że język pisma, opatrzonego paragrafami, przypomina pismo urzędowe. I tu jest haczyk, ponieważ wiele podmiotów nie analizuje uważnie treści, ale daje się zwieść formie i opłaca „fakultatywną opłatę rejestracyjną”. To, między innymi sformułowanie” użyte jest po to, by twórca (twórcy) Rejestru mógł bronić się przed zarzutem oszustwa lub wyłudzenia. Można by mu je postawić w zasadzie tylko wówczas, gdyby był tak leniwy, że po wzięciu pieniędzy nie wkleiłby nazwy instytucji lub firmy na swej stronie internetowej.

Niezależnie od tego, po otrzymaniu takiego pisma, najlepiej powiadomić o tym policję.


Ostatnie 3 artykuły "Na gorąco"

Jak wyciągnąć firmę z długów


Zdjęcie z konkursu

Filmy (101)

Sprzedam 2 ha we wsi Skarżyn Stary, d. asfaltowa, media, rolna/ budowlana, łąka (70%), uprawa, drzewa i woda, tel. 603 652 369 (fak.00189/2017-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam tanio tokarkę i frezarkę do metalu, tel. 799 – 798 – 801 (p-000572-o-i)

...wejdź do działu

Wolny lat 65, zamieszkały samotnie, własnościowe M4, Zambrów. Poznam wolną, przystojną panią bez nałogów do lat 55 (Rosjanka, Ukrainka też), pragnącą żyć, kochać, być kochaną, zamieszkać u mnie. Cel matrymonialny. Tel. 661 – 626 – 011 (p-000556-o-i)

...wejdź do działu

Wynajmę lokal 65 m2, przy Al. Legionów 2B, tel. 509 – 821 – 660 (p-000566-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek