Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Fundusze Europejskie/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

20 listopada 2017r., imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Zakupię ciągniki Ursus, Zetor, New Holland, Massey Ferguson oraz maszyny rolnicze, każdy stan, gotówka od ręki, odbiór z podwórka, dzwoń, pisz smsa oddzwonię, tel. 660 – 795 – 977 (fak/sms)

...wejdź do działu

PRODUCENT SIATKI OGRODZENIOWEJ. Bramy, słupki, PANELE OGRODZENIOWE. 86/216 22 27, 604 231 333 www.siatki-stal.pl (fak.00249/17-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam dochodowy sklep mięsny z ponad 20-letnia tradycją w bardzo dobrym punkcie handlowym w Łomży. Sklep posiada swoich klientów. Kontakt: 503 – 828 101 (fak/sms)

...wejdź do działu

Belgia, Niemcy, Holandia, soboty, niedziele, poniedziałki, środy, czwartki – klimatyzacja, DVD, 85 747 – 00 – 01, 602 – 664 – 771 (fak.00001/17-o-i)

...wejdź do działu

Sonda

Czy jesteś za likwidacją gimnazjów?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Na gorąco

Nie daj się naciągnąć!

Pismo Krajowego Rejestru (drukujemy fragment), które otrzymaliśmy od wójta gminy Nowe Piekuty na pewno trafiło do wielu innych w naszym regionie. Nie dajcie się oszukać!

Dzięki informacji wójta gminy Nowe Piekuty Marka Kaczyńskiego, możemy ostrzec, że Krajowy Rejestr Działalności Gospodarczych znów próbuje naciągać instytucje i firmy na 300 zł opłaty. Znów, gdyż pod nazwą Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm, a jeszcze wcześniej Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm, działa już parę lat. Pismo można od razu wrzucić do kosza, gdyż wszelkie urzędowe wpisy są bezpłatne. Ale warto przed wyrzuceniem je obejrzeć i przeczytać, ponieważ podobną „technologię” wyłudzenia pieniędzy stosują także inni oszuści. Jaką? Taką, że gdyby prowadzący Krajowy Rejestr Działalności był na tyle bezczelny, redakcja za użycie słowa „oszuści” mogłaby zgodnie z prawem odpowiadać przed sądem za naruszenie dóbr osobistych! Problem polega powiem na tym, że Rejestr w gruncie rzeczy nie łamie prawa, czyli jest legalny! Opłata gwarantuje bowiem, że podmiot, który ją uiścił znajdzie się na stronie internetowej Krajowego Rejestru działalności Gospodarczych, a brak opłaty „spowoduje brak wpisu”. To wszystko. Tyle, że język pisma, opatrzonego paragrafami, przypomina pismo urzędowe. I tu jest haczyk, ponieważ wiele podmiotów nie analizuje uważnie treści, ale daje się zwieść formie i opłaca „fakultatywną opłatę rejestracyjną”. To, między innymi sformułowanie” użyte jest po to, by twórca (twórcy) Rejestru mógł bronić się przed zarzutem oszustwa lub wyłudzenia. Można by mu je postawić w zasadzie tylko wówczas, gdyby był tak leniwy, że po wzięciu pieniędzy nie wkleiłby nazwy instytucji lub firmy na swej stronie internetowej.

Niezależnie od tego, po otrzymaniu takiego pisma, najlepiej powiadomić o tym policję.Zdjęcie z konkursu

Filmy (102)

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 42 43

...wejdź do działu

Oddam 2 szczeniaczki, Kolno, tel. 661 – 658 – 415 (o/b)

...wejdź do działu

Z powodu choroby zamienię M3, IV piętro, ul. Dmowskiego, Łomża, na M4 parter, tel. 603 – 446 – 934 (fak/sms)

...wejdź do działu

Dam pracę w gospodarstwie rolnym. Zapewnione mieszkanie i wyżywienie. Tel. 604 – 161 – 838 (p-000665-o-i)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek